Výhody vlastní landing page

Landing page je stránka, která má návštěvníka webu nasměrovat k nějaké akci, ať už jde o provedení nákupu, stažení e-booku nebo vyplnění formuláře.

Narozdíl od klasické stránky obsahuje prvky a je strukturovaná tak, aby se konverze zvýšili co nejvíce, tedy aby co možná nejvíc návštěvníků provedlo požadovanou akci.

Já se s landing page setkávám hlavně u affiliate, na který se teď po banu od Adsense zaměřuji.

Využívají ho různé nebankovní společnosti, které půjčují peníze. Jejich landing page bývá hlavní strana. Typickým příkladem je třeba Crediton.cz.

Pokud máte účet u nějaké provizní sítě, možná jste už na landing page narazili i u nich. Příkladem je třeba stránka Bezvadnapujcka.cz, která funguje jako landing page pro Ferratum půjčku, kterou můžete propagovat přes Adbenefit.cz.

Pokud vám affiliate program umožně vkládat na stránky iframe formulář, můžete si takovou vlastní landig page udělat i vy. Proč si ji vytvářet a ztrácet čas?

Výhody vlastní landing page:

 • můžete optimalizovat prvky a celou landing page k max. konverzím (testování, používání lepších call-to-action prvků)
 • budujete brand, což je rozdíl oproti odkazování na hlavní stranu poskytovatele půjčky
 • můžete landing page lépe propagovat – stránku můžete dávat do různých inzerátů, někde affil odkazy neberou
 • volnost při změně affiliate programu – pokud provozovatel affilu skončí, stačí jen změnit nějaké info na stránkách a vyměnit iframe, nemusíte měnit všechna url se starým affil odkazem

Landing page

Nevýhody landing page:

 • ne vždy dosáhnete tak vysokých konverzí (někdy má provozovatel affilu prostě lepší landing page – viz kalkulačka Creditonu)
 • nutnost vytvoření stránky

Vím, že nejsem jediný, kdo používá vlastní landing page. Na jedno klíčové slovo, které je pro mě jedno z nejhlavnějších soupeřím s někým, kdo právě využívá vlastní landing page pro Ferratum půjčku. Často taková stránka vypadá lépe než originální web poskytovatele.

A co vy, využíváte landing page? Myslíte, že stojí za to?

Články na podobné téma:

Share

4 Responses

 1. Trasy Metra napsal:

  dala by se landig page použít i pro akci na Adsense?

 2. Radek napsal:

  Já myslím, že určitě dala, ale to už by bylo na hraně s podmínkami u Adsense..oni totiž nemají moc rádi, když je na stránce málo textu a dalších věcí a tak nějak by ta landing page vypadala..vlastně něco jako adsense landing page byli MFAčka, který měli jen kupu nestrukturovanýho textu, minimum odkazů aby návštěvník neměl kam kliknout a hodně maskovanýho Adsense 🙂

 3. Adam napsal:

  Já jsem taky příznivcem landing page. Škoda, že spousta jinak zajímavých affilů neposkytuje formulář 🙁

 4. Martin napsal:

  Ahoj, nemáš nějaký tip, jak tvořit landing pages na wordpressu? Udělat si jednu landing page přímo v kódu page.php není problém, ale nemůžu přijít na to, jak jich udělat víc.

  Napadlo mě vytvořit vždy novou landing page (obrázek + nadpis, popisek a cta tlačítko) + text přímo ve „Vytvořit stránku“ pomocí html, ale nezdá se mi to moc optimální.

  Jestli máš nějakou radu, budu moc rád 🙂

  Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *