Jaké to je dostat BAN na Adsense?

Snad většina lidí, kteří mají svá portfolia webů (kromě affiláků a prodejců odkazů) vydělává formou PPC reklamy a využívá systém Google Adsense. I já jsem s Adsense začínal a až donedávna to pro mě byl můj hlavní zdroj příjmů.

Teď už to tak není, protože jsem dostal ban a zablokovali mi účet. Připojoval jsem se zrovna z počítači u našich, protože jsem nebyl na bytě, ale chystal jsem se na výlet na kole. Říkal jsem si, že se ještě před cestou mrknu na to, kolik mi to teď sype.

Při přihlašování jsem se ale nedostal klasicky do uživatelského rozhraní, ale vyskočila na mě tahle hláška:

Adsense ban

V první chvilce mi to úplně nedocházelo, s něčím takovým jsem tak brzo nepočítal. Věděl jsem, že podmínky u Adsense jsou tak přísné, že je jen těžko dokážu uhlídat na všech svých webech. Ale že to přijde tak brzo jsem fakt nečekal.

Zablokování probíhalo tak, že mi poslali e-mail o tom, že mi účet zablokovali a příjmy se zastavili. Poslední výplatu, kterou jsem tam vydělal nedostanu, ale to není podstatné. V e-mailu bylo uvedeno, proč jsem ban dostal (to jsem se dozvěděl ale z jiného zdroje později), ale konkrétní weby nedostali.

Asi týden od toho, co mi účet zablokovali jsem si podal žádost o znovuposouzení zablokování účtu. Ještě ten den jsem pak kontaktoval pracovnici, která to tam má trochu nastarost a ta mi řekla, že se s tím pokusí něco dělat. Je to zatím pár dní, jsem pořád zablokovaný, ale nečekám že by to bylo tak rychle vyřešené (jestli mi to vůbec odblokují).

Bez 75 % příjmů…

Adsense bylo mým hlavním zdrojem příjmů. Nedávno jsem sice začal zkoušet jiné metody, hlavně affil a prodej odkazů/článků. Nemám z toho ale takové příjmy, aby mi to měsíčně přineslo dost peněz na moje výdaje, takže jsem byl na Adsense závislý. Top weby byly připravené na monetizaci Adsensem, affil už se tam tak dobře nechytá. Co teď?

Samozřejmě mě to dostalo do dost nepříjemné situace. Zisky, které jsem budoval poslední rok jsou z velké části ztracené. Zkouším teď někde nasadit Sklik ale ne všechny moje MFAčka schvalují. Ten hlavní web s největšími příjmy mi už zamítli a druhý nejvýdělečnější radši před vložením do systému předělám na přijatelnější verzi.

Snažím se teď vymyslet způsob, jak zase znovu rychle vydělávat.

Nemám totiž moc velké úspory, takže můžu makat tak měsíc až dva, než mi dojdou peníze a budu muset začít prodávat weby.

Naštěstí jsem teď začal dělat na pár webech na zakázku, takže krizi oddálím a do té doby snad vytvořím zase něco nového.

I když to byla docela tvrdá a nečekaná rána, zas tolik mě to neštve. Aspoň se docela včas stanu nezávislý vůči Adsense a moje hlavní příjmy si vybuduju na stabilnějších zdrojích. I kdyby mi účet znovu schválili, rozhodně už nechci zažít ten pocit nejistoty, kdy můžu být ze dne na den bez příjmů. Adsense je určitě snadný způsob, jak monetizovat traffic, naštěstí ale ne jediný.

Přišel jsem sice o to pohodlí a pasivní příjem, ale v takové situaci v jaké jsem teď mě to aspoň donutí maximálně makat, nezdržovat se zbytečnostma a dělat jen ty věci, které budou opravdu sypat.

Články na podobné téma:

Share

35 Responses

 1. Lukas napsal:

  Tak to je nepříjemný 🙁 …můžu se zeptat jaký byl ten prohřešek jestli to není tajné 🙂

 2. Radek napsal:

  Byl tam nějaký problém s vkládáním embed videí ze Streamu. Na Streamu byli videa nějakých českých pořadů a ty videa byli i na webech, kde jsem měl Adsense a to bylo nějak proti pravidlům :/

 3. Ales J. napsal:

  no, z toho vychazi jedno velke pouceni 🙂 nespolehat se na jeden zdroj prijmu 🙂 hodne lidi udelalo tuhle chybu 🙂 drzim palce at te odblokujou

 4. mkurri napsal:

  Hlavu vzhůru! Bez Adsense se dá určitě žít…

  JInak nemohl by sis tu dát tlačítko i na tweetnutí?

 5. petr napsal:

  Hmmm tak to je přísný…ale pokud jsi tam někoho kontaktoval, nepovažoval bych to za ztracený…většinu banů co jsem viděl (četl) na blozích(to slovo vypadá pěkně blbě) bylo trvalých a nikoho se nikdo nedovolal…to jsi našel nějaký telefonní číslo, anebo tam máš známou :-)?

 6. Radek napsal:

  Mám známýho, co má tel. číslo 🙂 Zítra tam budu znovu volat, tak uvidíme jak to dopadne..

  • Romana napsal:

   Dobrý den, asi už dlouhá doba,ale přestaly nám jet na eshopu reklamy bez jediného mailu,upozornění a psáno máme v google adsence jen tak dále , Nenašli jsme u vás žádné porušení zásad . Reklamy se netobrazují již týden a na podpoře bez reakce.Prosím je možno poprosit o telefonní spojení? Pokud ne samozřejmě chápu, pokud ano je možno mi jej poslat na mail. motylekshop@seznam.cz. Děkuji za jakoukoliv odpověď.

 7. Turek napsal:

  Co by se teoreticky stalo kdyby na tvé weby zatím nasadil reklamu někdo jiný s jiným účtem (tzn. pronajal by jsi mu stránky) Já jen teoretizuji, podmínky jsem nečetl, nejsem plátce DPH. Jinak držím palce, ať se vše rychle vyřeší v tvůj prospěch.

 8. Jiří Šubr napsal:

  Turek: Pravděpodobně nic. Zakázané je i přejít na červenou ulici když nejede žádné auto.

 9. James K. napsal:

  To je dost nepříjemný. Sklik je ve schvalování dost divnej, asi záleží kdo to zrovna posuzuje. Mám tam dva weby, který jsou úrovně mfa hadr ale přitom předtím mi zamítli docela pěknej rozjíždějící se blog. Ale to bylo před pár měsíci, teď už PPC nejedu, tak nevím.

 10. jarda napsal:

  Teda já dřív sypal na svět takový sra.. ale nikdy jsem ten ban nedostal. Teď to teda musí hlídat hodně.

  U Sklik jsem neměl žádný problém ať se jednalo o shitovky nebo větší weby.

 11. Trasy Metra napsal:

  Tak todle mi nedává taky spát, když adsense dělá většínu mých příjmů 🙁 Nejhorší je že lepší monetizaci neznám 🙁
  Zrovna včera mi poslali majlika, že se jim nelíbí jeden post na webu.. prý že podporuje rasismu atd… radši jsem tu stránku smazal… a doufám že to byla jediná která se jim na tom webu nelíbila…

 12. Pan Sukně napsal:

  Když ti dojdou úspory, tak si přeci můžeš zažádat o půjčku, na jednom ze svých webů. Haha!

  • Radek napsal:

   To je fakt a ještě dostanu provizi 🙂 Vlastně ta provize tam je stejně vysoká jako ten poplatek za půjčení peněz, divný…

 13. Marek L. napsal:

  Strata 3/4 príjmu poteší, ale zároveň upozorní na zraniteľnosť tvojho pasívneho príjmu.

  • Radek napsal:

   Jo škoda, že jsem nad tím nepřemýšlel vážně. Jako upozornění by stačil třeba mail od Adsense jako např. „Ahoj Radku, tvůj pasivní příjem je docela zranitelný, protože tvoje zisky jsou hlavně od nás. Dej si na to pozor, mohlo by se stát, že ti zablokujeme účet :)“

 14. Tehotenstvi napsal:

  To je opravdu Adsense tak nenahraditelný ? Myslíš, že Sklik by nevynášel? Že jsi tu možnost ani nevzpomněl…

  • Radek napsal:

   Podle mě nenahraditelný není, je plno jiných způsobů jak monetizovat traffic. S Adsense už to bylo ale tak snadné a efektivní. Sklik už jsem nasadil a nevypadá to tak špatně, možná že když trochu zamakám na schválených webech, pár tisíc/měsíc bych tam mohl během měsíce, dvou dávat 🙂

 15. a ako momentálne teda monetizuješ weby ?

  • Radek napsal:

   Někam jsem nasadil Sklik, někde mám affil a někde to nemonetizuju vůbec. Dělám teď něco na zakázku, sice to není pasivní příjem, ale peníze z toho jsou a není to tak těžký. Ten Sklik taky nevypadá úplně nejhůř, stačilo by pár dobrých webů a určitě by dlouho netrvalo, abych se dostal tam kde jsem byl.

 16. Lukas napsal:

  Jen tak mimo mísu, kolik webu si měl pod AdSense aby to házelo tenhle příjem? Já jen jsetli se mám dál snažit dělat weby nebo je jen líp „nastavit“ 🙂

  • Radek napsal:

   Mohlo jich být tak kolem 35. do padesáti bych řekl. Být tebou, tak radši vyberu jen několik projektů (nejlíp možná jeden) a na tom pořádně makám, vyplatí se to 😉

 17. Tennis napsal:

  Jak to dopadlo ? Je možné se po banánu nějak vrátit zpět do hry ?

 18. TonyK napsal:

  Nejhorsi na tom je, ze se niceho a nikoho nedovolas. Jasne, ze se pohybujeme tak trochu na hrane pravidel, obcas tu hranu i prekrocime, ale v zasade je to tak, ze vetsina banu je za drobne prehmaty.

  Navic je to tak, ze pokud se pohybujes do nejake hranice prijmu (rekneme 1000 USD mesicne), tak jsi vetsinou v klidu. Ale jak se zacne trochu vic darit, tak si Google na dany ucet posviti podrobneji.

 19. Tommaister napsal:

  Taky mě zablokovaly už asi před 2 roky.. do dnes nevím za co.. Odvolání sem posílal už 3x ani po jednom mě neodblokovaly.Google po této zkušenosti vubec nepoužívám začíná se roztahovat!

 20. Anakin napsal:

  Víte někdo, proč vlastně se nesmí embeddovat Stream.cz? S youtube problém není?

 21. Pavel napsal:

  Proseděl jsem nad tím několik hodin a jsem opravdu naštvaný, protože nikdo z Google nekomunikuje a účet s mailovou adresou, na kterou mám všechny služby je v pytli. Opravdu se nenajde nikdo, komu odblokovali účet?

  • Honza napsal:

   Mně ho odblokovali. 5 let jsem měl BAN, pár týdnů zpátky jsem poslal odvolání a bylo zamítnuto. Minulý týden jsem z hecu poslal další a v patek dorazil mail, ze byl ucet s okamzitou platnosti obnoven. 🙂 Mozna slo o to, ze web kvuli kteremu jsem dostal BAN uz neexistuje a zminil jsem, ze mam novy a popsal potencial atd. 🙂

 22. Tomas napsal:

  Ahoj mám menší OT dotaz můžu dva účty (kanály) na youtube propojit s jedním účtem Adsense?! díky…

  • Radek napsal:

   Ahoj,
   tak s tím ti bohužel neporadím, vůbec nevím, jak to funguje s Youtube reklamami. Myslím ale, že více kanálů by neměl být problém 😉

 23. Martin Pěnička napsal:

  Komunikace na Googlu je nulová. Po odeslání formuláře mi přijde emailový robot, že specialisté posoudili, že jsem prý klikal na reklamy na svém webu. Je možnost poslat poštou o odblokování?

  • Radek napsal:

   Myslím, že nepomůže ani odvolání poštou. Možná bych zkusil hledat tel. kontakt, ale příliš nadějí bych si nedával. Pokud zatím nemáš Sklik, zkus třeba to 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *