12 blogů, které ještě neznáte

Už nějakou dobu dávám dohromady nový seznam blogů, kde se píše buď o SEO nebo o podnikání anebo si myslím, že by dané blogy mohli moje čtenáře zajímat.

Dnes jsem se rozhodl, že už je čas pustit seznam ven, protože v poslední době se další nové blogy neobjevují. Pro ty, kteří ještě nečetli můj předchozí seznam doporučených blogů o podnikání je odkaz zde.

Jaké blogy se v seznamu nově objevili a kdo za nimi stojí?

Hardyn.cz

Nedávno začal blogovat také Michal Hardyn, který dělal například v Elephant Orchestra nebo u Hyperslev. Nyní má svoji „VIP affiliate síť“ se zaměřením na finance. Na blog píše pravidelně a rozhodně zajímavé info. Doporučuji přidat si jeho blog do čtečky.

Ondrejbarta.cz

Na blog Ondřeje Bárty jsem narazil nedávno a o to víc se divím, že to bylo tak pozdě. Píše o věcech, o kterých se u nás moc nemluví. Najdete u něho zajímavého info týkající se linkbuildingu pro zahraniční weby a vlastně celkově dost píše o zkušenostech z US trhu.

Blog.pixto.cz

Nevím jistě, kdo za blogem Pixto.cz stojí, ale podle whois to vypadá, že blog píše Michal Chrascina. Dělá v oboru, jeho MFA/affiliate weby občas potkám ve výsledcích vyhledávání. Píše docela pravidelně, jen v poslední době má menší pauzu.

Podnikanithajsko.cz

Blog podnikání v Thajsku trošku připomíná Johnovo podnikanivusa.com. Blog píšou Nikola a David Kolářovi, kteří se rozhodli že budou prodávat bytové doplňky z Thajska. Na blogu píšou info z praxe o tom, jak se jim daří a jak se jim v Thajsku žije.

Martinkasa.cz

Zakladatel nákupního centra Kasa.cz už také píše svůj blog. Nepíše sice tak zajímavě jako Michal Hardyn, ale občas se u něj dají objevit zajímavé postřehy.

 

Linki.cz/blog

Linkbuilder Zdeněk Dvořák píše na blogu hlavně o SEO a o tématech, které jsou tomu blízké. Často ho potkávám různě v komentářích, takže jeho blog pro vás možná nebude úplně neznámý.

Tomcupr.cz

Zakladatel Slevomatu a jeden z mála lidí, kteří svému webu můžou říkat Startup je Tomáš Čupr. I on píše na svůj blog, dokonce přes 2 roky. Jeho blog ale není tolik známý, já vždycky zapomenu, že existuje. Proto se dnes objevil v tomto seznamu.

Blog.bloxxter.cz

Jestli se zajímáte o SEO a říká vám něco longtail nebo analýza klíčových slov, pak vás nejspíš bude zajímat blog.bloxxter.cz, který má sloužit jako SEO průvodce na internetu. Tuto funkci jsem sice chtěl zastávat já, ale nakonec to nějak nedopadlo.

Blog.kvasnickajan.cz

Jan Kvasnička píše blog na svém firemním webu.

Témata článku se týkájí jak aktuálních událostí, tak i informací, které jsou pro čtenáře zajímavé dlouhodobě.

Owww.cz

Blog Petra Jeníka, který není v blogosféře nový, ale ještě jsem ho nezmiňoval. Důvodem bylo asi to, že ho nemám ve čtečce a ne všechny jeho články mám v oblibě. Spíš naopak. Jeho články jsou dobrým příkladem toho jak se dělá flame, ale Petr není dobrým příkladem toho, jak by se mělo diskutovat a argumentovat.

Matejpilat.blogspot.cz

Matej Pilát je mladý kluk ze Slovenska, který píše na různé témata, ale jeho články mají blízko k online podnikání, protože on sám provozuje e-shop ThinkPro.sk. Je to jeden z těch blogů, kde si na nic nehraje a nesnaží se vám vecpat bezcenné příručky výměnou za váš e-mail.

Michaljanik.cz/blog

Michal Janík na svůj blog nepíše příliš často. Publikuje pouze důležité příspěvky, takže nečekejte každodenní příděl novinek jako u Draga. Můžete tam ale najít zajímavé info, především proto, že Michal dělá v oboru a rozhodně se vyzná, takže má co říct.

 

Články na podobné téma:

Share

10 Responses

 1. Moc děkuji za zmínku a za tento seznam, některé jsem ve čtečce neměl a jsou hodně zajímavé.

 2. Kamil Staš napsal:

  Co nám to děláš? Zase budu muset rozšířit RSS čtečku o další zajímavé čtení 🙂

 3. Aby nedoslo k mylce, tak jsme na blog pridali rubriku o nas, kde si muzete precist neco malo o nas a kdo jake clanky psal: http://www.blog.pixto.cz/o-nas/

  🙂

 4. pekný zoznam, ale niektoré stránky by som ani blogmi moc nenazval, kedže obsahujú max okolo 15 článkov ale aspoň sú tie články užitočné a nieje to žiadny bullshit

 5. Pěkné blogy, ale zrovna owww.cz musí znát snad každý 😀

 6. Soumar napsal:

  Díky za krmivo pro RSS, souhlasím s Jirkou Rosteckým, že owww.cz je všeobecně známý bulvár 🙂

 7. koudy napsal:

  Ahoj,
  zajímavý je blog Johna Vanhary, http://www.podnikanivusa.com o podnikání v USA 😉

 8. Hulvath napsal:

  Díky za zajímavé tipy, moje rss čtečka se právě rozšířila o 4 nové zdroje!

 9. Miska napsal:

  Vacsina tychto blogov uz nie je aktualnych :-/ a pokial pisu o SEO, stranku velmi optimalizovanu nemaju..to asi nie je dobra vizitka..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *