Začněte podnikat ještě dnes!

Podnikání na internetuPrávě jsem se dodíval na jeden díl nového Dne D a kromě toho, že tam byly tři strašné projekty, jsem si uvědomil jednu věc a tou je to, kolik toho už o podnikání vím a jak chápu investory.

Pamatuju si sebe, jak jsem byl kdysi tak dost naivní a myslel si, že moje nápady mají smysl a budou fungovat. Myslel jsem si, že je potřeba dělat všechno, protože jen já to umím udělat kvalitně (to si myslím pořád, ale i tak musím outsourcovat).

Jenže to tak není a za těch několik let, co se snažím peníze vydělávat jsem zjistil plno věcí a nasbíral mnoho zkušeností. Hodně mi dalo taky čtení blogů, sledování videí (to od Michala Rostocka opravdu doporučuji), ale bez toho, aniž bych podnikal by mi některé věci prostě nedocházeli.

Proto bych všem, kdo chtějí v budoucnu podnikat, kdo nechtějí mít nadřízené a kdo si chtějí svoji svobodu řídit podle sebe, doporučil, aby začali co nejdřív, ještě dnes, ihned.

K podnikání nepotřebujete skoro žádné peníze, pokud čtete tento blog, máte připojení k internetu, které vám bude stačit. Hosting dnes seženete zadarmo, web může běžet na subdoméně. Když si vezmete .eu doménu u Wedosu, bude vás to stát 40 Kč a dají vám k tomu i nějaký prostor zdarma, víc nepotřebujete.

Začněte podnikatZaložte web, vytvořte obsah, zpropagujte ho. Nemusíte využívat Adsense, pokud nechcete být plátci DPH. Prodávejte třeba odkazy nebo dělejte do affiliate.

Samozřejmě, že zisky nebudou zítra, možná ani za měsíc. Ale začnete. Začnete se učit, zjišťovat jak funguje podnikání, zjistíte co se vyplatí dělat a co vás akorát stojí čas. Naučíte se dělat rozhodnutí, dostanete se do kontaktu s lidmi, kteří se v podnikání pohybují.

Tohle jsou věci, které jsou podle mě hodně důležité a dají vám náskok před konkurencí. Můžete čekat s podnikáním do 18, dokud nebudete mít živnostenský list, anebo můžete začít už od dva roky dřív a domluvit se s někým, kdo vám to bude fakturovat (třeba za provizi).

Možná nemáte čas, protože jste zaměstnaní. Pokud chcete něco dokázat a někam se posunout, je potřeba pracovat navíc i po té, co přijdete z práce. Pracujte o víkendech, ve volném čase. Ostatní místo toho budou relaxovat a užívat si života, ale možná to pak budete vy, kdo si bude za dva roky určovat svůj pracovní režim.

Já sám jsem toho důkazem, podnikal jsem už při škole a tehdy, když se všichni učili na pololetní testy jsem balil Grow Ity a chodil na poštu.

Po škole jsem chvilku podnikal, ale nakonec jsem musel do práce. I po práci jsem si ale našel čas na moje věci a i když to nebylo lehký, risknul jsem stabilní příjmy a vrátil se před 8 měsíci ke svému podnikání. A dneska už vstávám kdy chci a mám stabilní pasivní příjem, který mě uživí.

Neměl jsem štěstí, jen makám a vím, že dělám to co chci dělat a do práce prostě nemůžu. Pokud to cítíte stejně, začněte pracovat na svých vlastních příjmech co nejdřív, protože o to dřív budete svobodní.

Články na podobné téma:

Share

6 Responses

 1. petr napsal:

  Jo ale chce to tu odvahu….na druhou stranu odměna je lákavá. Přesto jsem zvolil (ne)jistotu zaměstnání…Ale dělat svoje věci by bylo žůžo 🙂 Přidal jsem tě na rss4.biz….

 2. Podnikání na netu má tu výhodu, že opravdu nevyžaduje velké peníze. Projekt lze rozjet s celkem malou částkou. Případný neúspěch (a klekne 9 projetků z 10ti) nebolí tolik, respektive nehrozí existenčně. Náklady tohoto „tréninku“ je tedy vlastní čas, strávený na projektu.

  Obchoduju na burze, tam nanečisto obchodovat lze (na demu), takže je to srovnatelné s net byzem. Nulové riziko peněžní ztráty, rizikem je pouze vlastní ztráty investovaného času.

  Velký byznys jinak vyžaduje velké peníze, jinak se začínající podnikatel utopí v nedostatku cashe. Nanečisto se to bohužel vyzkoušet nedá, byznys je vlastně hop-trop, v případě průšvihu je pro začínajícího podnikatele často likvidační.

  • Radek napsal:

   Já bych to tak negativně neviděl, pokud se dělá byznys od začátku dobře a smyslnuplně a není postavený na úvěrech, tak je vždycky cesta jak začít znovu. Pokud se ale bavíme o startupech, tam je neúspěšnost určitě vyšší a lidé často více riskují.

 3. StevoP napsal:

  musim suhlasit…tiez som zacinal pred par rokmi a myslel som si ze vsetko dokazem…neskor som sa ucil z vlastnych chyb a dnes uz moj blog funguje zdarma, dokazem si za lacno vytvorit spatne odkazy, pr clanky a tiez si viem aj zarobit nejake eura freelancigom a pod. Prosto vsetko sa da ked clovek chce.

 4. Tiež som začínal popri strednej, nikto mi neveril. Pol roka som presviedčal mamu nech si založí živnosť, lebo som mal len cca 16-17. Teraz ten čas strávený za knihami o SEO, marketingu, ppc neľutujem. Stredná je ľahká a prejdete ňou bez problémov bez učenia, tak načo sa zdržiavať. Teraz si neviem predstaviť každý deň vstávať a makať 8 hodín vkuse. Pravdou je, že niekedy makám aj viac, ale potom si naordinujem pár dní voľno. O tom to je, riadiť si svoj vlastný život.

 5. majlan napsal:

  A co kdybych chtěl podnikat jinde, než na internetu? To už by nebylo tak snadné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *