Affilbox zdarma!

Kvůli jedné nepříjemné situaci, která mě nedávno zastihla začínám přemýšlet o tom, že bych začal dělat do trochu jiného oboru v online marketingu – přemýšlím o založení nového e-shopu.

Sám vím, že vést e-shop není zrovna nejsnazší a nejstabilnější způsob, jak vydělávat peníze, ale i přesto mě to docela láká.

Vzpomínám si na to, že mě provozování internetového obchodu docela bavilo a hlavně bych do toho mohl promítnout nové know how a zkušenosti, které prostě u MFA tolik nepoužiju.

Jedna z věcí, kterou bych rozhodně v mém novém e-shopu nechtěl opominout je affiliate. V zahraničí je docela běžné, že mají projekty hned po spuštění affiliate program, protože to je prostě jedna z úspěšných marketingových cest.

Affiliate programNevím, proč u nás není affiliate tolik v oblibě, jestli to je neznalostí, tím že se provozovatelé e-shopů nechtějí o zisk s nikým dělit anebo protože affiliate neumí správně provozovat. Jisté je ale to, že díky proviznímu systému od Mária Roženského dnes můžete spustit svůj affiliate program docela snadno a bez obav.

Mário totiž už před rokem spustil Affilbox.cz, systém, který umožní vašim partnerům v získávání provizí za zprostředkované objednávky. Pro ty, kteří neví, jak affiliate program funguje a k čemu je provizní systém dobrý:

Affiliate marketing funguje tak, že partner doporučuje návštěvníkům určité produkty či služby e-shopu, který affiliate provozuje. Pokud si návštěvník v daném e-shopu zakoupí službu či produkt, zaznamená se to do provizního systému a partnerovi se připočítá provize na jeho účet. K tomu, aby mohl e-shop affiliate marketing provozovat potřebuje provizní systém, který spojí partnerské doporučení (odkazy, bannery, iframe) a e-shop provozovatele. Affiliate systém funguje nejen v klasickém prodeji ale například i u sjednávání půjček. – více info na Wiki

Majitelé stránek, kteří potřebují prodat svoje produkty či služby si mohou vybrat z množství řešení, díky kterým můžou provozovat svůj provizní systém.

Nejčastěji se ale podle mě využívá:

 • Post Affiliate Pro
 • HasOffers
 • Affilbox

Post Affiliate Pro znám jak z pozice partnera, tak provozovatele. Jako partnerovi mi to nevadí, ale když jsem přes PaP měl affil na Growit.cz, nebylo to nic moc. Jen nainstalovat systém bylo pro mě nemožný, měl to příliš vysoké nároky na hosting a nakonec jsem si to musel nechat poladit na zakázku a stálo mě to několik tisíc (teď se nebavím o licenci).

Při výběru systému mi tedy zbývali dvě možnosti, chtěl jsem totiž něco, co je ověřené a na co se můžu spolehnout. Můžu si vybrat z HasOffers anebo z Affilboxu. Není ale potřeba rozhodovat se dlouho, stačí mi, když se podívám na ceník Affilboxu a porovnám to s pricing u HasOffers. To, co zaplatím za Affilbox ročně mi totiž nevystačí ani na jednu měsíční licenci HasOffers. Ale to není ten hlavní důvod, proč jsem si vybral Affilbox.

Vím, že Affilbox je aktuální a vyladěný. Mário dělá v affiliate marketingu už dlouhou dobu a nedokážu si představit vhodnější zkušenosti a know how, které by měl tvůrce provizního systému znát. Mário ví, co by se hodilo partnerům pro lepší konverze a zároveň umí navrhnout vhodné nástroje pro provozovatele affiliate software.

Navíc už mám zkušenost s tím, jak Affilbox funguje z pozice partnera, protože přes něj propaguji produkty eshopu Andropharmia.cz. Backend pro partnery je vyladěný, přehledný a bez zbytečného chaosu. V Post Affiliate Pro mi vždycky trvá, než si vzpomenu, kde najít to, co potřebuji.

 • Na Affilboxu mě láká to, že za ním stojí Mário a je to český produkt. Nejsem vlastenec, ale vím, že domluva s technickou podporou bude úplně o něčem jiném, když se zeptám, Mário mi poradí. Nemusím se bát, že si koupím drahou licenci a pak kvůli tomu, že to nebudu umět nastavit a vyladit nevyužiju plný potenciál.
 • Další velkou výhodou je to, že je systém Affilbox hostovaný pod u nich. Nemusím tak řešit funkčnost, nastavení hosting, instalaci. Prostě udělám objednávku a dostanu hotový funkční systém – a to chci.

S Máriem jsem se dohodnul, že vám dá k dispozici jednu licenci pro Affilbox zdarma. Nebude to ale jen tak, musíte vyhrát v soutěži.

Články na podobné téma:

Share

6 Responses

 1. Radek napsal:

  Vítězem se stal Zbyšek, napsal odpověď správně jako první (ale nezobrazoval se tu, kvůli schvalování komentářů). Děkuji i ostatním zúčastněným za tipy! 🙂

 2. Já bych se chtěl spíše pozastavit nad tím, proč více lidí u nás nevyužívá affiliate. Je to hlavně tím, že se o něm obecně moc neví, lidé se toho spíše bojí, jelikož si myslí, že tím přijdou o finance a hlavně je to pro mnohé spousta práce navíc. Najmout si člověka by přece znamenalo další „vyhozené“ peníze. Opak je ale pravdou, jelikož pokud je affiliate dobře nastaven a s partnery se spolupracuje, tak může affiliate dosáhnout výborných zisků pro samotný eshop, nebo službu. I z důvodu špatného povědomí jsou pořádány školení: http://affiliateskoleni.cz/, které můžu jedině doporučit.

 3. Milan Tulenko napsal:

  Samozrejme AffilBox je najviac rozšírený software na Slovensku a v Českej republike. Malo kto asi vie softverova spoločnosť FiRMA 2.0,s.r.o. okrem Affilboxu ma v ponuke aj iné softverove balíky pre online business. Je to napríklad ANABIX,FAPI,MIOWEB a SMARTEMAILING.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *