Tip na projekt „jóga pro začátečníky“

„Je neděle, půl dvanácté večer a já si dělám takovou noční klíčovku, abych mohl textařovi na zítra poslat zadání textů…“

Trošku to (jako vždy) sklouzlo k tomu, že projíždím i další (netématická) klíčová spojení, která v posledních měsících rostou. Při tomto hledání jsem narazil právě na spojení „jóga pro začátečníky“ a hned mě to oslovilo.

Řekl bych, že téma zdravé výživy a esoteriky v poslední době zajímá víc a víc lidí, „zasáhlo“ to i mě. Vlastně každé ráno (zhruba od začátku roku) cvičím určitou sérii jógy, sice jen pár minut, ale vždycky mě to protáhne a taky se víc naladím na meditaci.

Proto jsem na tohle téma chtěl udělat web sám, bohužel jak jsem psal v minulém článku, snažím se teď zaměřovat jen na pár projektů a nepřidávat nové.

I přesto mám určitou vizi, jak by mohl takový web o józe vypadat a nechci ho nechat jen tak v šuplíku a tak jsem si řekl, že se tu najde někdo (snad holka, ale to asi neklapne) kdo by se do toho pustil.

Jak si to představuji?

yogaZe začátku bych si nesnažil z toho udělat žádný obrovský projekt, který by měl zastřešovat vše, spíš bych začínal mikrostránkou na WordPressu a postupně rostl.

Dalo by se začít články o tom, co to vlastně jóga je, jaké typy jógy existují, ve kterých městech můžete navštěvovat kurzy jógy, případně jaké knihy či kurzy se dají najít.

Díky tomu, že je videí o józe plný internet se ze začátku nemusíte tímto vůbec trápit a až v případě, že by si web našel pravidelné fanoušky bych možná přemýšlel o tom, začít točit vlastní videa (není potřeba, abyste tam byli přímo vy, ale můžete se spojit s někým, kdo už v tom má praxi a je ochotný se s vámi spojit).

Jak to propagovat?

Protože se o cvičení poslední dobou hodně mluví, jen u mě na Facebooku  jsou dva kluci (!), kteří začali navštěvovat kurzy acrojógy. Takže budou fóra typu omlazeni.cz, emimino.cz určitě plná diskuzí, kde si můžete nenápadně vložit  odkazy.

Stejně tak se dají využít komentáře pod youtube videi, případně dělat nějaké výměny odkazů s tématickými weby.

Na Themeforest.com určitě najdete šablonu přímo na cvičení (teď se dívám a je tam přímo štítek pro šablony na jógu) nebo na „eseteriku“ (doporučoval bych ale spíš ty, které jsou pro fitness, mají už předpřipravené vychytávky), samozřejmě můžete ale začít s free šablonou.

Možnosti monetizace

Ze začátku bych asi doporučil nasadit nějaké PPC reklamy typu Adsense/Sklik. V affiliate určitě taky něco bude, napadají mě videokurzy Vímvíc.cz nebo Naučmese.cz, viděl jsem tam pár videí, která by mohly cílovku zajímat (kampaň najdete na Affilclubu).

Později bych oslovil lektor/ky kurzů, nebo třeba prodejce DVD a zkusil jim nabídnout reklamní plochy napřímo. Já osobně bych zkusil co nejdříve spustit eshop (přímo na tom webu, případně na subdoméně) a prodávat tam „vybavení“, jako podložky, balony a další pomůcky, které můžete použít doma nebo na kurzu.

Vím třeba o takových těch textilích pro aeroyogu, ty jsem zrovna viděl na Aliexpress u jednoho z mých dodavatelů skejtů.

Pokud jste spíše na prodej služeb, můžete si zkusit udělat vlastní kurzy, buď online nebo offline, případně vymyslet úplně něco nového (nebo se inspirovat v zahraničí).

Co je potřeba?

Možná, že to zní nadějně, ale myslím si, že to nemůže klapnout v případě, když k tomu nebudete mít osobní vztah. Asi bude potřeba začít dělat jógu, protože vy budete ti, kdo budou zpočátku odpovídat na komentáře a radit a bez vlastní zkušenosti to jde fakt těžko.

Navíc jóga není vlastně ani tak fyzické, jako spíš duševní cvičení a pokud nezažijete ty „stavy“, bude vám chybět nemalá zkušenost, která je podle mě dost podstatná.

Jestli se ale zajímáte o duchovno nebo cvičení a vidíte to podobně jako já, myslím, že při troše píle a věnování se tomu, to má docela potenciál a časem by vás to klidně mohlo uživit naplno 🙂

Články na podobné téma:

Share

3 Responses

 1. Ahoj Radku,
  diky moc za zajimavy clanek a zminku VimVic.cz. Joga je urcite vyborna kategorie.

  Aktualne mame dva lektory, s kterymi diskutujeme video kurz pro jogu. Samozrejme bude zarazen do affilu.

  Budu rad, kdyz to klapne a bude z toho spoluprace s tebou. 🙂

  At se dari!

  • Radek napsal:

   Ahoj Michale, diky za komentar (jeste navic tak po ranu :))
   Tohle rad ctu, zaroven me tohle tema ted o to vic zlakalo, tak nakonec jeste promyslim, jestli to nezkusim sam.
   VimVic.cz bych chtel propagovat jeste na dalsim projektu (zamereni spis IT/marketing), takze se snad brzy pripojim a zacnu generovat nejake zakazniky 🙂
   At se dari i tobe!

 2. Michal Hardyn napsal:

  Ahoj Radku,
  jen doplnim, ze tohle se podarilo a spustili jsme hned 2 kurzy na tema joga:

  Timto kurzem jsme zacali:
  https://www.vimvic.cz/kurz/kurz-jogy-pro-zacatecniky

  Nove mame take kurz:
  https://www.vimvic.cz/kurz/jogujeme-pro-zdravi

  Oboji zarazene do affilu.

  Ahoj,
  Michal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *