Jdu si pro první pozici na „SEO konzultant“

Protože mám rýmečku a jak všichni víme, pro chlapy, je to smrtelná nemoc, poslední dny moc nejím a živím se jen kafem a černým čajem.

seo analyza

Jenže je zítra zas úplněk a tohle kombo mi vždycky spustí bipolárku, takže se mi teď střídají stavy nepřemožitelnosti a bezmoci. No a nejlepší způsob, jak se stabilizovat, je získat první pozici na Google na klíčové slovo, kterým se můžu chlubit.

A protože mě kluci sundali, jdu si zas pro první pozici na slovo „SEO konzultant“ a možná i pár dalších, souvisejících.

„Moderní“ SEO metody

seo-komiksOčividně už nefunguje moje superoptimalizovaná podstránka, takže je potřeba to teď zkusit jinak. A protože jsem měl při uklízení pokojů po skupině Malajsijců hodně času, dostal jsem pár nápadů.

Tím hlavním je to, že tentokrát nebudu tlačit podstránku, ale překopu si hlavní stranu blogu a udělám z ní landing page. Má totiž největší sílu, nejvíc odkazů a tak.

Zároveň tam ale chci nechat obsah, co se bude měnit, takže na konci stránky nechám načítat nejnovější články.

Nejspíš upravím i strukturu horního menu. Nahážu tam odkazy na podstránky typu „SEO služby“, „SEO konzultace“, ať to vypadá tematicky a zbytečně si neposílám linkjuice do mrtvých kategorií.

Protože je lepší mít indexované je stránky, které mají dobré pozice v SERP, projdu články, které jsou bez trafficu a nesouvisí se SEO a vypnu jim indexaci.

Někde jsem nedávno četl, že při interním prolinkování můžete anchory tlačit natvrdo, přímo přes klíčové slova, není potřeba se bát a odkazovat přes URL, brand apod.

Takže si projdu zpětně články, které se SEO souvisí. Pokusím se tam doplnit obsah a přidat odstaveček s odkazem na hlavní stranu a anchorem „SEO konzultant„.

Lokální SEO a box Google Moje firma

Ještě před nějakou dobou jsem byl docela nahoře na spojení „SEO konzulant Brno“.

Ale většina lidí, co hledá „SEO konzultant“ stejně neví, co je Brno za vesnici, takže se budu tvářit, jakože svoje konzultace nabízím v Praze.

Naštěstí jsem si kdysi koupil readymade s.r.o., které mám na virtuální adrese v Praze.

Snad Krajovi nebude vadit, když tuhle adresu dočasně zneužiju a budu se tvářit, jakože je moje „SEO firma“ tam. Kdyžtak řeknem, že to prostě bylo někoho z holdingu.

Aby mě Google pochopil, budu muset na každou stránku blogu do patičky dát kontaktní údaje právě s touto adresou, změnit adresu v Google Moje firma a pak se zaregistrovat do pár katalogů, abych získal tzv. „local citations“.

Adresa musí být všude jednotná, aby to na Google zafungovalo.

Na blackhatworld.com jsem taky zaslechl, že je dobré mít v Google boxu hodnocení a to co nejlepší.

Naštěstí získat tyhle recenze není podmíněno objednávkou jako na Booking.com, takže by mělo stačit založit pár fejk účtů a napsat si recenze sám.

Samozřejmě by bylo nejlepší dělat to přes různé IP adresy v Česku, nejlíp v Praze, ale tohle teď není reálné, takže prozatím využiju 3 nebo 4 IP adresy, co mám tady na Islandu. V dubnu bych měl jet ale do Česka, takže si těch účtů budu moct udělat víc.

Pavel Ungr jich má 14 reálných hodnocení, takže zhruba tenhle počet by měl stačit.

Snížení bounce rate a lepší dwell time

Můžu sice upravit ON page SEO a získat pár nových odkazů, ale myslím, že tohle stačit nebude. Proto se budu muset odlišit v SERP.

V této souvislosti mě napadlo, že si hodím do titulku něco jako „SEO konzulant Seopizza.cz – analýzy webů zdarma“.

To by mělo nalákat hledače a doufám, že si tak ve výsledcích vyhledávání vyberou můj web, což by mělo příznivě zafungovat na moje pozice.

Nemůže to být ale jen takové fejk lákadlo, nechci aby se lidi proklikli ke mně, zjistili, že si jen něco testuju a zas mi utekli zpátky do výsledků vyhledávání, to by mi jen uškodilo.

Někam nahoru, nejlíp do části „above the fold“ proto musím hodit call to action button, který bude odkazovat na formulář, kde si můžou objednat základní SEO analýzu jejich webu zdarma.

Asi si připravím nějakou šablonu a trochu se jim na ten web mrknu, ale jako doufám, že těch poptávek nebude chodit moc, někdo tady ty pokoje uklízet musí.

Budu pravej SEO influencer

seo-influencerPřed nějakou dobou mě napadlo, že bych se mohl zapojit do trendu influencerů a stát taky jedním, ale pro SEO.

Nápad byl samozřejmě vtip, ale teď mě to přivedlo na myšlenku, že bych blog mohl propojit s dalšími sociálními sítěmi.

Z toho bude pár odkazů a nějakej „social rank“.

Odkazy, obsah a další klasické SEO faktory

Zatím jsem se nedíval, jak silné odkazové portfolio má konkurence, ale na odkazech budu muset určitě trochu zapracovat.

Mám takové tušení, že poslední dobou moc nových odkazů přímo na hlavní stranu nezískávám.

Taky musím vzít v úvahu, že nemůžu získat ten stejných typ odkazů, jako třeba Pavel.

Nikdy nepřednáším a nejsem ani v takové té skupině lidí, co si navzájem sdílí obsah a doporučují se, takže tohle budu muset taky nějak obejít.

Jako vždy je nejsnazší projít svoje weby a získat odkazy tam. Těch už ale moc nemám a tematické nejsou vůbec.

Takže můžu zkusit projít expirované domény, třeba nějaké reklamních agentur apod., zkusit je odchytit a buď je přímo redirectnout anebo na nich udělat mini weby a odkazovat si odsud.

Druhá varianta by mohla být malá tematické PNB (private blog network).

Jenže pokud bych to stavěl na nově registrovaných doménách, nemělo by to imho takovou sílu.

Nejspíš zkusím i tohle, protože jak jsem viděl v minulosti, Marku Hnátkovi to docela jelo a není to náročné, takže proč to taky nezkusit.

Protože nerad žebrám o odkazy od lidí z oboru a nepíšu takové články, aby na mě odkazovali sami, asi si ty odkazy někde koupím. Buď přes Placlu a podobné weby, anebo zkusím oslovit lidi napřímo.

To se mi ale fakt dělat nechce, protože už by mě to stálo peníze.

A jelikož z tohohle testu nebudu mít žádný profit, takže tohle nechám asi nakonec, jen pokud se nahoru prostě nedokážu protlačit bez odkazů.

Nový obsah v pravidelných intervalech

Jak jsem zmiňoval na začátku článku, dolů nakonec hlavní strany si nechám načítat úryvky z nových článků. Podle toho, jak mi to fungovalo na webu o práci na Islandu, by to mohlo mít nějaký efekt a investice by byla jen můj čas.

Nějakou dobu bych měl tedy o tématech, která se týkají buď přímo SEO, marketingu, aby si Google myslel, že jsem jako fakt expert.

Minulý článek o úspěchu mého pracovního webu, jsem si nechal na Facebooku za asi 200 Kč promovat.

Pak jsem si všiml, že mi Google vodil traffic z android-app://com.google.android.googlequicksearchbox/https/www.google.com.

Nejsem si úplně jistý, co to je, ale nic takového jsem ve statistikách předtím neviděl.

Kdysi mi někdo říkal, že se mu můj blog zobrazil v takovém tom návrhu článků pod hledáním na mobilu. Já tam míval třeba Sputnik, nebo různé sportovní weby (netuším proč).

Mám tak podezření, že by to mohla být i tahle situace (pokud jste mě tam někdo zahlédli, můžete mi napsat do komentářů).

Je to asi dobré znamení, takže bych to mohl zkusit znova i u dalších článků. Asi to zkusím s menším rozpočtem, protože bych chtěl vydávat tak 2 články týdně a jak už jsem říkal, chci jet tenhle test lowcost.

Futuristická myšlenka na závěr

Protože jsem na Twitteru viděl, že kluci z oboru vždycky přijdou s nějakou převratnou ideou o tom, že SEO teď už vlastně není o optimalizaci webu, ale je to třeba o brandu, chtěl jsem jako SEO influencer přijít taky s něčím takovým, abychom to mohli všichni sdílet.

SEO je láska.

seo-je-laska

SEO je jako vztah s vašimi návštěvníky. Vy se je snažíte nezklamat a oni vám dávají důvěru vždycky, když na vás v SERP kliknou.

Vždycky, když jdou na váš web přímo přes zadání URL vašeho webu. Jsou vám věrní a vy jim za to pravidelně dáváte kvalitní obsah.

Takže díky všem, kteří mě čtou, sdílí a komentují. Budu se snažit dodávat vám kvalitní obsah, „případovky“ a testy jako je tenhle. A taky slibuju, že vám nikdy nebudu prodávat konzultace, školení nebo jiné SEO služby.

Články na podobné téma:

Share

5 Responses

 1. Zaujímavý experiment. Som zvedavý na výsledky. Určite potom využijem tú bezplatnú analýzu pre svoj blog 😉

 2. Jirka napsal:

  Ahoj Radku. Nóó, já se trochu bojím, že jsi pořád v oboru docela známý a jakmile začneš dělat nějaké SEO analýzy zdarma, nebudeš dělat nic jiného 😀

  BTW – nemám moc rád používání slova influencer. Hlavně když ho používá každý, kdo má pár tisíc followerů na sítích. To z něho ještě influencera nedělá 🙂
  To slovo pochází z angl. influence. Influencer je někdo, kdo svými názory ovlivňuje ostatní (ideálně masy).

 3. Petr Malec napsal:

  Radku, myslím si, že jít do nějakých rychlých SEO auditů zdarma je pěkná blbost. To bych udělal maximálně u nějaké neziskovky, kterou bych chtěl sám nějak podpořit či nějakém jiném bohulibém projektu, který ti vnitřně může dávat smysl.

  A co se týká první pozice na klíčové slovo SEO konzultant, tak na to bych se taky asi vykašlal, jelikož pozice vůbec v tomto případě není důležitá, musí za tebe mluvit tvá práce, když uděláš pár dobrých analýz, tak si tě lidi budou doporučovat a o zakázky nebude nouze.

  • Radek Strouhal napsal:

   Souhlasím se vším 🙂 Co se týče auditů, já bych to vůbec dělat nechtěl a nakonec možná ani nebudu. Zmiňoval jsem to jen proto, aby měl tenhle web nějakou funkci a návštěvníci nepoznali, že jsem si z tohoto blogu udělat jen takový pokusný web na „SEO experimenty“.

   Já určitě zakázky ani klienty nechci, SEO pro klienty nabízet nebudu. Já se spíš jen tak nudil a chtěl si vyzkoušet, jak obtížné je teď dostat se na tohle klíčové spojení zase nahoru a nakolik se SEO za ty 3 roky změnilo.
   Pokud bych byl konzultant, určitě jsou lepší cesty, jak promovat a jen pozice na tahle klíčová slova by nestačila. Myslím si, že v takovém případě může dobře fungovat to, co dělá právě Pavel a další konzultanti, co jdou vidět – chodit často mezi lidi, na přednášky, konference, vydávat odborné články na specifická témata a budovat brand.

   Já se chtěl ale zaměřit jen čistě na optimalizaci jedné stránky, i když po tom, co jsem na tom začal dělat, jsem si uvědomil, že to nebude jen o tom. Myslím, že to nakonec bude mít širší záběr, budu muset naoptimalizovat celý web a zlepšit mu rank v očích Google a potom to možná půjde.

   Pokud bych to dělal za účelem zisku a chtěl na tom rozjet podnikání, stavěl bych to od začátku celé asi trochu. Ale něco podobného teď dělám s jiným webem, tak o tom se chystám začít brzo psát a to už snad bude rozumnější 🙂

 4. Jarda Pajskr napsal:

  To lokální SEO se dá dost dobře zneužívat. Stejně, jako ty recenze. Ne že bych je zneužíval. PBN je dobrý nápad, ale s přesměrováním odchycené domény si nejsem jistý. Záleží na okolnostech. Nedávno se mi povedlo chytit jednu slušnou doménu a myslí, že mi její redirect na novou doménu spíš uškodil. To je právě jedna z těch okolností. No hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *