Shrnutí roku 2012

Jako většina ostatních blogerů jsem se i já rozhodl, že napíšu shrnutí loňského roku nejen pro vás ale taky sám pro sebe, abych vlastně viděl co jsem dal dohromady, jaké jsem měl úspěchy a neúspěchy.

Nevedu si o tom ale žádné záznamy a mám horší paměť, takže budu asi místy nepřesný.

FinanceTo co vím ale určitě je to, že jsem si rok 2012 svobodně na volné noze po celých 12 měsíců užil podle sebe a nikdo mi neříkal, co a jak budu dělat.

Začátkem roku jsem docela neplánovaně začal budovat portfolio svých webů zaměřených na finanční sektor. Do tohoto oboru jsem předtím jít nechtěl, ale nakonec mám teď většinu webů s finanční tématikou.

Díky tomu, že se v tom pohybuji už od začátku roku mám přehled v konkurenci, v klíčových slovech a mám také síť podpůrných webů, které se navzájem můžou propagovat. Tyto weby mě dneska v podstatě živí.

Kromě MFA webů jsem chtěl zkusit dělat i nějaké zajímavější projekty. Jedním z nich měl být i web RecenzeZdarma.cz, který měl uživatelům dodávat nejen podstatné informace, ale měl to být také prostor pro diskuzi a přidávání osobních zkušeností. Na webu teď sice nepracuji, ale letos s ním hodlám trochu pohnout.

Někdy v březnu 2012 jsem začal psát tento blog, od kterého jsem toho ani moc nečekal. Chtěl jsem jen mít možnost se občas vyjádřit a psát o tom, co mě baví.

Díky troše spamování a vhodně umístěným odkazům má teď blog docela stabilní návštěnost, chodí sem cca 30-60 denně, v případě publikace článku to bývalo i víc než 100 denně.

G. Analytics - říjen až prosinec

G. Analytics – říjen až prosinec

První anglické weby

Loni jsem začal trochu zajímat taky o to, jak se dá získat zahraniční traffic. Čtením různých zdrojů jsem se dozvěděl alespoň základy a tak jsem si zkusil svůj první blog na bloggeru v angličtině. Výsledkem je www.crunchesexercise.blogspot.com

Začal jsem jen se dvěma články a u toho jsem nakonec zůstal. Propagace byla minimální ale i tak se mi podařilo získat Pagerank 1.

FreeWordpressWiki.comDalší web, který jsem začal dělat v angličtině je web zaměřený na WordPress. Měla to být obsáhlá Wiki, ale pak jsem si uvědomil, že dělat znovu něco jako WP Codex je zbytečné a tak jsem změnil myšlenku a udělal z toho další blog.

FreeWordpressWiki.com

Web zatím žádnou návštěvnost nemá, udělal jsem tam min. propagaci a chodilo tam občas pár lidí, ale teď jsem se k tomu dlouho nedostal.

Ban na Adsense

Důvodem, proč jsem se přestal zaměřovat na zajímavé weby a vrátil jsem k MFA nebo affil webům byl zlom u Adsense, někdy koncem srpna. Zastavili mi účet a do teď se mi to nepodařilo aktivovat, takže jsem se musel zaměřit na Sklik a výhodné affiliate programy.

Zrušení účtu na Adsense bylo taky důvodem proto, že jsem nabídl několika známým z oboru tvorbu MFA webů, u kterých budu garantovat příjmy. Několik takových webů už je vytvořených a část z nich už si na sebe vydělala (=splnilo se to, co jsem garantoval).

Nové domény

Během roku jsem měl často večery, kdy jsem registroval zajímavé domény (některé byli zajímavé jen v tom okamžiku). Pár domén, které jsem tento rok získal je tady:

 • BrnoCity.com – doména pro další zahraniční web, už jsem tam začal něco připravovat
 • Dovolenabezpecne.cz
 • Fastvegetariandiet.com – další chystaná doména pro anglický weight loss blog
 • Herniblog.com – okamžik, kdy byla doména zajímavá už zmizel
 • Howigetagirlfriend.com
 • Nejlepsionlinehry.cz – další „originální“ web s online hrami
 • Originalnivanocnidarky.com – chtěl jsem narychlo před Vánoci poskládat e-shop, samozřejmě jsem to nestihl
 • Srovnejtepojisteni.cz – koupě na Webtrhu
 • Tweedy.cz – čas této domény ještě snad přijde

Shrnutí

Loňský rok mi toho dost dal, ale taky jsem přišel o mnoho času, protože jsem měl část webů zaměřenou pouze na Adsense. Od banu se ale učím diverzifikovat a cítím se mnohem bezpečněji.

Díky tvorbě webů s garancí výdělků jsem získal dost nových zkušeností a znalostí ohledně toho, co na vyhledávače platí, protože weby sleduji skoro denně a vím jak probíhala propagace. To je důvodem pro to, že v roce 2013 nakonec ještě zůstanu u webů zaměřených na CZ trh, protože tady prorazím snadněji.

Shrnutí dalších blogerů:

A co váš loňský rok?

Články na podobné téma:

Share

7 Responses

 1. bsteeer napsal:

  Mohl bych vědět název WP šablony na nejlepsionlinehry.cz?

 2. Radek napsal:

  Je to šablona Mixfolio od http://graphpaperpress.com/

 3. VK napsal:

  Proč ti zablokovali účet na Adsense?

  • Radek napsal:

   Měl jsem tam stránky, které porušovali pravidla. Vlastně asi ani neporušovali, ale vypadalo to tak (embed videa z TV) a tak mi to blokli a zatím mi to neaktivovali /už jsem se odvolával/. Nečekám že se to změní.

 4. PavelK napsal:

  Dobry clanek. Ban u googla trva nebo jsi to usmlouval?

 5. tm napsal:

  cf psal si ze po banu si nasadil sklik nepochlubil by ses jak moc velke sou rozdily oproti adsence?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *