Report příjmů za první 4 měsíce 2017

report příjmůPo dlouhé době vydávám další finanční report. Tentokrát vás musím upozornit, že nejde o report čistých zisků, ale jen o report příjmů.

Nemám teď přesné údaje o tom, jaká část peněz za první tři měsíce byly čisté zisky, takže to bude lehce zkreslené. Konec roku 2016 a začátek 2017 se nesl ve znamení prodeje webů.

Zbavoval jsem se některých půjčkových domén, e-shopů a menších webů, takže proto jsem měl v lednu tak vysoké zisky. Prodej webu je ovšem jednorázová záležitost, která mě samozřejmě připravila o pravidelné zisky, takže jsem v únoru s příjmy dost spadl.

Nevzpomínám si teď už přesně, zda jsem už v lednu tušil, že odjedu na Island, ale myslím, že v plánu to bylo. Proto jsem si mohl dovolit prodat weby, očekával jsem příjem z klasického zaměstnání.

Naštěstí vše vyšlo podle plánů a tento článek píšu z restaurace v hotelu na Islandu, kde pracuji (pokud jste ještě nezaznamenali – bloguji o tom na island.seopizza.cz).

Článek o příjmech píšu právě v den, kdy mi dorazila první výplata za dubnovou otročinu na Islandu. Když jsem plánoval sepsání článku, myslel jsem, že za duben budu mít příjem rekordní, ale nakonec to tak není. Jak můžete sami vidět, nakonec jsem obdržel nejvíc peněz v lednu.

Příjmy za rok 2017

Leden – 80 000 Kč

Samotného mě překvapilo, že se mi podařilo dostat až na 80 000 Kč. Jak jsem ale zmiňoval, není to zisk, protože je zde část příjmů ještě za prodej produktů (selfie tyče). Pokud bych měl příjmy zhruba rozpočítat a odhadnout zisky, bylo by to asi takhle:

 • 45 000 Kč – prodej webu
 • 22 000 Kč – affiliate
 • 3 500 Kč – Adsense
 • 2 100 Kč – prodej zboží

Únor – 21 000 Kč

Jak vidíte, je tu značný propad. Příjem  je navíc zkreslený tím, že mi dorazila platba od Volsoru, kde jsem ale peníze shromažďoval delší dobu, než měsíc. Reálně jsem měl zisk asi tak do 7000 Kč, takže opravdu slabé. Hrubý odhad zisků je zde:

 • 2500 Kč – prodej domén a webů
 • 16 000 Kč – affiliate (jen Volsor)
 • 800 Kč – prodej zboží

Březen – 5 000 Kč

V březnu jsem se dozvěděl, že odlétám na Island, takže jsem už do podnikání moc nešlapal. Snažil jsem se nějak připravit si weby tak, aby dokázali generovat alespoň něco, když budu pryč a pak jsem už řešil jen úřady, nákup oblečení, zrušení živnosti, založení s.r.o. (respektive koupě readymade firmy)  a další drobnosti. Zde je opět odhad zisků:

 • 1400 Kč – prodej článků
 • 100 Kč – prodej zboží
 • 3200 – Adsense

Duben – 56 000 Kč

Situace se konečně obrací. V tomto měsíci se mi podařilo vydělat peníze po dlouhé době rukama. Nedá se zatím přesně říct, jak velkou část peněz bych si z Islandu za tento měsíc přivezl (převody kurzů, poplatky atd.), ale finanční obnos, který mi dnes dorazil odpovídá zhruba 50 000 Kč.

Bohužel jsem si nestihl spočítat za kolik hodin práce to bylo, ale tipoval bych tak 180 – 210 odpracovaných hodin. Tohle by vycházelo možná na 250 Kč/hodinu, je potřeba ale dodat, že za práci, kterou jsem tu udělal tu mám i ubytování a jídlo.

Znamená to tedy, že jsem si mohl prací vydělat třeba 80 000 Kč, ovšem 12 000 Kč měsíčně jde na jídlo (které pak můžu na hotelu konzumovat neomezeně) a nějaká částka jde na ubytování.

Nevím přesnou částku, ale popravdě to ani neřeším, jsem spokojený s tím, jak to je. No a tady je výpočet zisků. Nemám nyní žádné výdaje, takže jsou všechny peníze, které jsem přijal rovnou mým ziskem.

 • 51 400 Kč – výplata za práci na hotelu
 • 5 200 Kč – Adsense

Rozhodně jsem s tím za duben spokojený a nejspíš by mi to i mělo stačit. Jenže nestačí, pořád chci tu svoji stovku měsíčně. Tuším, že na hotelu bych mohl vydělat ještě o něco víc, ale záleží dost na tom, kolik hostů dorazí a jak náročné to tu bude.

Na sto tisíc se tu ale určitě nedostanu, takže to budu muset nahnat pravděpodobně přes Adsense. Konzultaci by šli asi rychleji, jenže to na to potřebuji čas a toho je tu žalostně málo.

Takže se budu muset snažit risknout, vzít část vydělaných peněz a investovat je zpět do podnikání. Nedělám to rád, protože se mi to většinou nevyplatilo, ale menší část peněz investuji.

Kromě toho mám v plánu ještě další věci, ale asi zatím nemá cenu o tom mluvit, protože to taky nemusí vyjít, nikdy ani až se (případně) vrátím do ČR 🙂

Články na podobné téma:

Share

4 Responses

 1. Marek napsal:

  Tak to je docela pohoda, i když to bude na hotelu asi makačka. S přicházejícím teplem to bude lepší ne? Obsazenost hotelu apod. I když netuším, jaké je vůbec počasí během roku na Islandu.

  • Radek Strouhal napsal:

   Teplo přišlo konečně včera, dny jsou tu hned lepší (ze všech úhlů pohledu). Makačka to trochu je, rozhodně se fyzicky nadřu víc než u pc. Dneska jsem si nesedl tak 10 hodin v kuse, ale stejně večer nejsem nikdy tak hotovej, abych aspoň dvě hodiny neinternetoval. Navíc se ta práce mění a tělo si zvyká, takže mi to moc nevadí.

   Počasí je tady většinou dost proměnlivý. Nejsem geograf, ale imho je tady oceánské podnebí. Ráno třeba svítí slunce, na oběd začne sněžit a než si přinesu foťák, abych to vyfotil, zas sněžit přestane. Za dvě hodiny pak zas začne svítit slunce a je klasický jaro. Jinak je tu o něco chladněji, ale imho je tu jiná vlhkost než u nás. Když jsem byl v ČR, byla mi zima většinu roku, ale tady jsem si po týdnu zvykl a je to spíš opačně, je mi tu nakonec víc teplo než v Česku. Trochu jsem sice změnil oblečení, ale i tak, je to tu prostě trochu jiný, těžko popsat 🙂

 2. Záhradkár napsal:

  Niekedy je dobré si odpočinúť od podnikania, pár mesiacov makať za mzdu, mať „svoje isté“ a potom sa opäť plný elánu vrhnúť do biznisu s novými nápadmi.

  • Radek Strouhal napsal:

   Tak tak 🙂 Já už to nevydržel a už hotelu vymýšlím marketingovej plán 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *