Report příjmů březen 2016

V některém z minulých článků jsem sliboval, že bych mohl připravit další report příjmů (ten minulý vyšel zde) a ukázat, jak na tom od nového roku jsem. Včera jsem náhodou volnou chvilku měl a tak jsem se podíval, odkud tekly v prvním jarním měsíci peníze. Samotného mě to trochu překvapilo, poměrově jsem to čekal trochu jinak.

V posledních měsících se mi nejvíce daří monetizace webů přes Google Adsense. Aktuálně je to stabilní a navíc rostoucí „pasivní příjem“.

rust-adsense

Affily na půjčky bych zařadil na druhé místo a na poslední místo potom řadím příjmy z e-shopů na selfie tyčky a skateboardy.

Affiliate Volsor – růst za poslední měsíce

volsor

Přehled příjmů

  • Adsense: 9700 Kč
  • Affiliate: 7900 Kč
  • E-shopy: 8 200 Kč
  • Prodej reklamy a ostatní příjmy: 8000 Kč

Celkem: 33 900 Kč

Tento měsíc byl v roce 2016 asi nejlepší. Nemám sice přesná čísla za leden a únor, ale pochybuji, že jsem se tam zefstyle-pennyboardydostal přes 30 000 Kč.

Očekávám, že za duben budou čísla ještě o něco hezčí a hlavně čekám, že se začnou zvyšovat zisky u eshopů a to hlavně díky Zefstyle.cz.

Podařilo se mi teď najít víc dodavatelů a snížit tak nákupní cenu, čímž mi u některých produktů vzrostl rabat snad dokonce až trojnásobně.

Objednávek sice není zatím tolik, kolik bylo loni, ale myslím, že to je dané počasím a taky horším umístěním e-shopu v SERP.

Když si ale vezmu, kolik „energie“ dám do e-shopování a kolik práce musím udělat, abych měl zisk z Adsense nebo affilu, je to neporovnatelné.

Většinu pracovní doby totiž nyní strávím buď chystáním a vyřizováním objednávek, nebo zlepšováním obchodu a tak na affil ani magazíny není moc času. I přesto ale tyhle dvě „sekce“ vydělají víc, než prodej zboží.

Na první pohled je tak jasné, že bych si měl od e-shopu uvolnit ruce a radši se zaměřit na půjčky nebo na obsahové weby, ale já věřím, že se během pár týdnů čísla nakonec ještě otočí a přes léto se mi práce hlavně na Zefstyle.cz vrátí.

Brzy můžete čekat další report, tentokrát za duben, kde si můžeme srovnat, jak hezky rostou příjmy z prodeje selfie tyčí a „Pennyboardů“.

Články na podobné téma:

Share

1 Response

  1. Kamil Staš napsal:

    Moc pěkné čísla. Musím smeknout. Musím říct, že teď na jaře se u nás v Ostravě vyrojilo hodně mladých holek na těch malých snowboardech. Vypadá to na nějaký boom. V minulosti jsem to tolik neviděl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *