Kolik jsem vydělal za první 2 měsíce v roce

kolik-jsem-vydelalJe to už pěkně dlouho, co jsem napsal nějaký článek a tak jsem se nakonec (díky motivaci od Probloggera) rozhodl, že si udělám volnou chvilku a napíšu, jak to se mnou vypadá.

Od nového roku nastalo pár změn, o kterých jsem tu chtěl napsat, ale bohužel nebylo moc času.

Tak to proběhnu jen tak zkráceně. Opustil jsem drahý pronájem a vrátil se na čas do pokojíčku k rodičům, zároveň jsem si ale zařídil podobně jako Maigi pronájem kanceláře (nebude náhoda, že mám pracovní místo vždycky poblíž nějaké psychologické poradny).

Protože jsem totálně nevychytal cashflow, musel jsem prodat web, o kterém jsem tu kdysi psal reporty – FinanceChytre.cz.

Web šel v balíku ještě s jedním MFA, cena byla lehce přes 50k. Díky tomuto příjmu mi hezky narostli příjmy za únor, ale jinak to není žádná sláva.

Když se podíváme na lednové příjmy, vypadá to asi takhle:

 • Sklik – 8 700 Kč
 • Affil na půjčky (3 programy) – 5 400 Kč
 • Eshop (marže asi 30%) – 10 000 Kč
 • Prodej webu – 5 000 Kč
 • Ostatní příjmy (příjmy prodej odkazů, práce na zakázku) – 12 000 Kč
 • Celkem za leden: 41 100 Kč

V únoru to bylo díky většímu prodeji o něco lepší:

 • PPC (Adsense + Sklik) – 6 600 Kč
 • Affil na půjčky (3 programy) – 7300 Kč
 • Eshop – 22 000 Kč
 • Prodej webů – 55 000 Kč
 • Ostatní příjmy – 8 400 Kč
 • Celkem za únor: 99 300 Kč

Začátek roku byl spíše nepracovní, jednak jsem měl v lednu ještě holku (v únoru už ne), pak jsem taky řešil stěhování a byl jsem chvilku nemocný a tak nějak unavený z přepracovanosti.

V prosinci jsem totiž myslel, že po vánoční sezoně budu mít dost peněz a budu si moct dát konečně začátkem roku volno.

Tento plán nevyšel a nestíhal jsem ani pořádně vydělat na lednové výdaje, takže jsem musel valit až do února. Teprve pak jsem si mohl dát trochu volno, vlastně jsem už musel kvůli zdravotním potížím.

Teď se ale vracím do pracovního nasazení. Už mě to přepracování neláká jako dřív, ale teď to bude zase potřeba.

Zjistil jsem, že budu muset platit daně a doplácet na sociální a zdravotní, navíc musím vyřešit ještě pár malých dluhů a chtěl bych investovat do eshopu víc, takže zase musím řešit cashflow. Dnes to ale opět odložím, protože je školení Facebook DarkPost ve Žďáru nad Sázavou, kde nesmím chybět 🙂

Články na podobné téma:

Share

14 Responses

 1. Alex napsal:

  Absence ženského pohlaví a cesta zpět k rodičům? – začátek roku tedy velká mizérie. Přeji návrat osobní svobody a něžných chvil co nejdříve…

  • Radek napsal:

   Vypadá to jako krok zpět, ale pro mě to je paradoxně krok kupředu. Ten vztah nebyl úplně to pravé a i když jsem teď sice u rodičů, můžu kdykoliv nezávazně někam zmizet, což jsem předtím nemohl, protože jsem tam byl vázaný a buď bych musel platit vysoký nájem i když bych tam nebyl, anebo bych se musel stěhovat a situace s bydlením u rodičů by tak nebo tak na nějaký čas nastala 🙂
   Zatím to ale moc pozitivní vliv na práci nemá, uvidíme ještě, jak se mi bude pracovat z kanceláře 🙂

 2. Víťa napsal:

  Fakt jen za 50K? Super deal pro Frantu! Až budeš prodávat příště, rozhoď ty sítě víc kolem. 🙂

 3. Romanek napsal:

  Letos jsou ty reporty nějak méně optimistické, než byli loni. A to myslím u všech, co rádi píšou o svých pasívních a on-line příjmech.
  Tak ono je potřeba v živote občas se vrátit na začátek a začít znova a lépe. Držím palec.

  • Pavel napsal:

   Romanek, tak ono všechno jde dolů. Myslím tím CPT i proklik i počet zobrazení reklam a to počet zobrazených stránek může růst. Chce to hledat nové příležitosti. Naopak já si letos podstatně polepšil, ale loňský rok byl fakt krize. 🙂

 4. Problogger napsal:

  Ten prodej webu mě zaskočil :-O Ale vidím, že nejsem sám, kdo má problémy s cashflow… Taky jsem musel doplácet ZP, DP, řešit daně a dalších x věcí… Kvůli odletu v předstihu a měl jsem co dělat, abych to finančně ustál. Přeju hodně zdaru do příštích měsíců a ať je příští report optimističtější! 🙂

 5. Greg44 napsal:

  Ta cena 50k se mi zdá docela málo vzhledm k výdělkům.

 6. M napsal:

  Jaké weby jsi vlastně prodával kromě toho financechytre.cz?

  • Radek napsal:

   Ještě dobrypujcky.cz a studentskapujcka.net, ale nešlo to stejnýmu kupci 🙂

   • Forex napsal:

    Tyto 2 weby jsi prodal za 5k? Více méně hodnotu zde tvoří asi jen content, co? Jelikož návštěvnost toho prnvího žádná sláva tedy. Kolik NS contentu jsi tam tak dohromady měl?

 7. Kamil napsal:

  Taky se mi to zdá 50k málo, ten web si neprodával na webtrhu asi co?

 8. panZero napsal:

  Hm, bez prodejů webů ten únor nevypadá moc dobře. Myslíš, že prodej financechytre.cz byl dobrý nápad a nešlo cashflow řešit jinak?

 9. Marek napsal:

  50k za web financechytre sa mi zdá celkom malo, veď web s tematikou pôžičky a s akou takou návštevnosťou len z obyčajné ppc by mal takú sumu vytrieskať za pol roka … ale cashflow je cashw flow myslím že zarobené peniaze sú investovane nanajvyš efektíve a zarobia ešte viac .. držím palce s e-shopom a aj vo všetkých ďalších projektov

 10. Dovolenkar napsal:

  50k za ten web sa mi zdá malo. osobne si myslím že tých 100k by bola suma adekvátna hodnote webu. ale asi ani za tolko by som to nepredal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *