Srovnání affiliate programů na SMS půjčky

Affiliate půjčkyPoslední 2 roky jsou jedním z mých hlavních příjmů provize za sjednání malých krátkodobých půjček.

Tenhle obor se mi zalíbil hned z několika důvodů, mezi které patří vysoká provize za sjednanou půjčku, možnost oslovit širokou škálu klientů a také to, že nejde o klasické půjčky typu Provident, kdy je velká šance, že se dlužník dostane do dluhové pasti (teď už si myslím, že to způsobují i krátkodobé půjčky).

Sice affiliate na půjčky asi pomalu opustím, ale ještě tam vysaju potřebné peníze a proto mě napadlo, že bych mohl udělat takové menší shrnutí affiliate sítí a programů, které jsem během poslední měsíců využíval a se kterými mám aspoň nějaké zkušenosti.

Nejprovize.cz

nejprovizeTato affiliate síť je u mě nejpoužívanější. Na provizích tam mám vyplaceno už přes 200 000 Kč a zažil jsem už pár změn systému a nové vychytávky.

Standardně se u Nejprovize.cz nabízelo za jednu sjednanou Perfect Money půjčku asi 480 Kč, s tím, že počtem konverzí se provize mohla navýšit až na 520 Kč.

Aktuálně na Nejprovize proběhli změny a provize za nového zákazníka se dostala až na 850 Kč, takže jsem teď všechno začal směřovat právě k nim.

Výhody

 • Mezi jejich hlavní výhody vidím rychlé výplaty, vlastní affiliate systém, který mi naprosto vyhovuje, není tak složitý jako HasOffers a má všechno co potřebuji.
 • Další výhodou pro mě jsou iframy. Formulářů je u Nejprovize dostupných hned několik a lze si je lehce stylovat do základních barev.
 • Co se týče výplat, ani zde jim nemůžu nic vytknout, vyplacení bylo VŽDY bleskové a peníze jsem měl u sebe do 24 nebo nejpozději do 48 hodin.

Trochu horší je to s konverzním poměrem. Přesné číslo vám neřeknu, protože to to je u různých webů odlišné, ale ze zkušenosti i z doslechu vím, že tam není tak dobrý konverzní poměr jako třeba u Zaplo nebo Kredito24.

Důvodem může být jednak to, že má Perfect Money trošku přísnější pravidla na schválení půjčky, část klientů, kterou jim dohodíme už u nich je registrovaná a také je zde nutnost vytisknout smlouvu, což může některé klienty odradit.

Já osobně bych tento affil určitě doporučil a pokud bych začínal, jdu přímo k nim a všechen traffic monetizuji přes Nejprovize.

Espoluprace.cz

Espoluprace affiliateZatímco Nejprovizi jsem hodnotil spíše jako affiliate program (i když toho mají v nabídce víc), eSpoluprace už je klasická affiliate síť a tak se zde jednotlivé kampaně můžou dost lišit.

Já osobně jsem přes ně propagoval Zaplo, Kredito24, Crediton, VataOnline a Netcredit půjčku. Bohužel (nebo naštěstí) se v jejich nabídce programy často mění, takže Kredito24 půjčka už tam třeba není a ostatní varianty jsou ve změněných verzích.

U eSpoluprace se mi líbí, že mám víc kampaní pohromadě a když fakturuji, nemusím tak řešit několik firem ale každý měsíc vyřeším jednu fakturu a mám to vyřešené. Další výhodou je nabídka více produktů, takže když nějaká firma vypadne, dá se to nahradit.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Konečně pořádný affililiate program

Iframy u espoluprace mají taky, ale ne vždy v takové formě, jak bych si to představoval. Jednak je tam trochu zvláštní design, který se mi úplně nelíbí a formuláře jsou dost dlouhé, taky tam byl občas problém s tím, že se to načítalo dlouho.

Co se týče konverzí, je to tam jak kdy. Když běžela Kredito24 půjčka, tak to byla pecka, ale bohužel jsem už podobně dobrou kampaň u eSpoluprace nezažil.

Taky poslední dobou trochu polemizuji o tom, jak je to s počítáním konverzí a provizí u HasOffers a jestli třeba není možné, že se občas partnerská provize někam zatoulá a nezapočítá do systému. Tohle je ale neprověřené a jen taková má paranoia.

Výplaty jsou u eSpoluprace pravidelně každý měsíc. U poslední výplaty jsem měl peníze asi do 5ti dnů od odeslání faktury, což taky není špatné, ale není to pravidelně.

Něco mi u espoluprace pořád běží, ale je to hlavně tím, že mají hodně kampaní a tak si tam vždycky něco vyberu, i kdybych tam posílal trafficu jen část. Většinou ale nepatří mezi TOP sítě, kde bych stabilně dělal hodně peněz.

Volsor

Volsor affiliateVolsor je taková zvláštní affiliate síť, kterou bych skoro řadil jako program. U Volsoru propagujete rychlou půjčku, ale vlastně nevíte pro kterého poskytovatele. To se určí až podle toho, který z poskytovatelů danému klientovi půjčku nabídne.

Provize se tak pohybují od 1 Kč – 300 Kč podle toho, jak bonitního klienta dohodíte a u koho nakonec půjčku dostane.

Já jsem to zkoušel asi měsíc nebo dva, bohužel ne v kuse, takže to nemůžu přesně srovnat s konverzním poměrem třeba u Nejprovize.

Kamarád to ale počítal a Volsor mu vycházel lépe než Nejprovize, ale je potřeba říct, že tam posílal méně kvalitní traffic.

Výplaty jsou u Volsoru v pořádku, sice ne do druhého dne ale do 2 – 3 týdnů jsem měl peníze určitě. Myslím, že i na affiliate managera se můžete spolehnout, je aktivní a poradí. Manager Volsoru je jediný, u koho jsem si jistý jménem a vím, s kým jednám.

Omega Financial

Affiliate program na Omega půjčku běžel někdy během roku 2013 – 2014. Konverze nebyli špatné, bohužel celý affiliate skončil a nevypadá to, že by se měl znovu rozjet.

Hyperia affiliate

Slovenská společnost Hyperia s.r.o. patří mezi nemalé hráče na trhu. I když to možná hned nepoznáte, jejich leadgen weby jsou v celém SERPu. Jejich affiliate program jsem sice nezkoušel, ale chtěl jsem ji tu zmínit, protože ne každý o ní ví a nové info se vždy hodí.

Podle informací, které jsem dostal na mail,mají 2 kampaně s půjčkami pro Česko a 2 pro Slovensko. Ke každému jsou připravené iframy, které se mi dost líbí, pak také pár landing pages, které jsou taky hezky zpracované.

U affiliate od Hyperia to funguje tak, že můžete dostávat provizi za vyplněný formulář, v druhém případě pak dostáváte provize podle kvality leadu (asi to funguje podobně jako u Volsoru).

Nejsem si jistý, že je tato síť otevřená všem affilákům a nevybírá se jen podle množství konverzí.  Pokud do tohoto oboru děláte, můžete zkusit kontaktovat třeba Richarda Turzu, který tam dělá managera.

NEPŘEHLÉDNĚTE  Za týden na affil srazu ve Zlíně

Věřím, že nejsem jediný, kdo tu má s affiliate programy a sítěmi na krátkodobé půjčky zkušenosti, takže pokud víte něco i vy, podělte se o to prosím v komentářích, každý tip se hodí 🙂

24 komentářů

 1. Ibram 25.3.2015
  • Radek 25.3.2015
   • Lukáš Koucký 26.3.2015
    • Karel Vopěnka 26.3.2015
     • Greg44 26.3.2015
     • afillos 29.3.2015
   • M 3.5.2015
    • Lukáš Koucký 11.5.2015
 2. Maja 25.3.2015
  • Radek 25.3.2015
   • Finantis.cz 1.4.2015
 3. diginomad 25.3.2015
 4. Michael 26.3.2015
  • Radek 26.3.2015
 5. Lukáš Koucký 27.3.2015
 6. pozicky 31.3.2015
 7. Jan 2.4.2015
 8. Fintel.cz 6.4.2015
 9. Jan Profík 29.4.2015
 10. Migga 11.6.2015
 11. Tomáš 4.9.2015
  • Radek 16.9.2015
 12. Meny 10.10.2015

Přidej komentář