Srovnání affiliate programů na SMS půjčky

Affiliate půjčkyPoslední 2 roky jsou jedním z mých hlavních příjmů provize za sjednání malých krátkodobých půjček.

Tenhle obor se mi zalíbil hned z několika důvodů, mezi které patří vysoká provize za sjednanou půjčku, možnost oslovit širokou škálu klientů a také to, že nejde o klasické půjčky typu Provident, kdy je velká šance, že se dlužník dostane do dluhové pasti (teď už si myslím, že to způsobují i krátkodobé půjčky).

Sice affiliate na půjčky asi pomalu opustím, ale ještě tam vysaju potřebné peníze a proto mě napadlo, že bych mohl udělat takové menší shrnutí affiliate sítí a programů, které jsem během poslední měsíců využíval a se kterými mám aspoň nějaké zkušenosti.

Nejprovize.cz

nejprovizeTato affiliate síť je u mě nejpoužívanější. Na provizích tam mám vyplaceno už přes 200 000 Kč a zažil jsem už pár změn systému a nové vychytávky.

Standardně se u Nejprovize.cz nabízelo za jednu sjednanou Perfect Money půjčku asi 480 Kč, s tím, že počtem konverzí se provize mohla navýšit až na 520 Kč.

Aktuálně na Nejprovize proběhli změny a provize za nového zákazníka se dostala až na 850 Kč, takže jsem teď všechno začal směřovat právě k nim.

Výhody

 • Mezi jejich hlavní výhody vidím rychlé výplaty, vlastní affiliate systém, který mi naprosto vyhovuje, není tak složitý jako HasOffers a má všechno co potřebuji.
 • Další výhodou pro mě jsou iframy. Formulářů je u Nejprovize dostupných hned několik a lze si je lehce stylovat do základních barev.
 • Co se týče výplat, ani zde jim nemůžu nic vytknout, vyplacení bylo VŽDY bleskové a peníze jsem měl u sebe do 24 nebo nejpozději do 48 hodin.

Trochu horší je to s konverzním poměrem. Přesné číslo vám neřeknu, protože to to je u různých webů odlišné, ale ze zkušenosti i z doslechu vím, že tam není tak dobrý konverzní poměr jako třeba u Zaplo nebo Kredito24.

Důvodem může být jednak to, že má Perfect Money trošku přísnější pravidla na schválení půjčky, část klientů, kterou jim dohodíme už u nich je registrovaná a také je zde nutnost vytisknout smlouvu, což může některé klienty odradit.

Já osobně bych tento affil určitě doporučil a pokud bych začínal, jdu přímo k nim a všechen traffic monetizuji přes Nejprovize.

Espoluprace.cz

Espoluprace affiliateZatímco Nejprovizi jsem hodnotil spíše jako affiliate program (i když toho mají v nabídce víc), eSpoluprace už je klasická affiliate síť a tak se zde jednotlivé kampaně můžou dost lišit.

Já osobně jsem přes ně propagoval Zaplo, Kredito24, Crediton, VataOnline a Netcredit půjčku. Bohužel (nebo naštěstí) se v jejich nabídce programy často mění, takže Kredito24 půjčka už tam třeba není a ostatní varianty jsou ve změněných verzích.

U eSpoluprace se mi líbí, že mám víc kampaní pohromadě a když fakturuji, nemusím tak řešit několik firem ale každý měsíc vyřeším jednu fakturu a mám to vyřešené. Další výhodou je nabídka více produktů, takže když nějaká firma vypadne, dá se to nahradit.

Iframy u espoluprace mají taky, ale ne vždy v takové formě, jak bych si to představoval. Jednak je tam trochu zvláštní design, který se mi úplně nelíbí a formuláře jsou dost dlouhé, taky tam byl občas problém s tím, že se to načítalo dlouho.

Co se týče konverzí, je to tam jak kdy. Když běžela Kredito24 půjčka, tak to byla pecka, ale bohužel jsem už podobně dobrou kampaň u eSpoluprace nezažil.

Taky poslední dobou trochu polemizuji o tom, jak je to s počítáním konverzí a provizí u HasOffers a jestli třeba není možné, že se občas partnerská provize někam zatoulá a nezapočítá do systému. Tohle je ale neprověřené a jen taková má paranoia.

Výplaty jsou u eSpoluprace pravidelně každý měsíc. U poslední výplaty jsem měl peníze asi do 5ti dnů od odeslání faktury, což taky není špatné, ale není to pravidelně.

Něco mi u espoluprace pořád běží, ale je to hlavně tím, že mají hodně kampaní a tak si tam vždycky něco vyberu, i kdybych tam posílal trafficu jen část. Většinou ale nepatří mezi TOP sítě, kde bych stabilně dělal hodně peněz.

Volsor

Volsor affiliateVolsor je taková zvláštní affiliate síť, kterou bych skoro řadil jako program. U Volsoru propagujete rychlou půjčku, ale vlastně nevíte pro kterého poskytovatele. To se určí až podle toho, který z poskytovatelů danému klientovi půjčku nabídne.

Provize se tak pohybují od 1 Kč – 300 Kč podle toho, jak bonitního klienta dohodíte a u koho nakonec půjčku dostane.

Já jsem to zkoušel asi měsíc nebo dva, bohužel ne v kuse, takže to nemůžu přesně srovnat s konverzním poměrem třeba u Nejprovize.

Kamarád to ale počítal a Volsor mu vycházel lépe než Nejprovize, ale je potřeba říct, že tam posílal méně kvalitní traffic.

Výplaty jsou u Volsoru v pořádku, sice ne do druhého dne ale do 2 – 3 týdnů jsem měl peníze určitě. Myslím, že i na affiliate managera se můžete spolehnout, je aktivní a poradí. Manager Volsoru je jediný, u koho jsem si jistý jménem a vím, s kým jednám.

Omega Financial

Affiliate program na Omega půjčku běžel někdy během roku 2013 – 2014. Konverze nebyli špatné, bohužel celý affiliate skončil a nevypadá to, že by se měl znovu rozjet.

Hyperia affiliate

Slovenská společnost Hyperia s.r.o. patří mezi nemalé hráče na trhu. I když to možná hned nepoznáte, jejich leadgen weby jsou v celém SERPu. Jejich affiliate program jsem sice nezkoušel, ale chtěl jsem ji tu zmínit, protože ne každý o ní ví a nové info se vždy hodí.

Podle informací, které jsem dostal na mail,mají 2 kampaně s půjčkami pro Česko a 2 pro Slovensko. Ke každému jsou připravené iframy, které se mi dost líbí, pak také pár landing pages, které jsou taky hezky zpracované.

U affiliate od Hyperia to funguje tak, že můžete dostávat provizi za vyplněný formulář, v druhém případě pak dostáváte provize podle kvality leadu (asi to funguje podobně jako u Volsoru).

Nejsem si jistý, že je tato síť otevřená všem affilákům a nevybírá se jen podle množství konverzí.  Pokud do tohoto oboru děláte, můžete zkusit kontaktovat třeba Richarda Turzu, který tam dělá managera.

Věřím, že nejsem jediný, kdo tu má s affiliate programy a sítěmi na krátkodobé půjčky zkušenosti, takže pokud víte něco i vy, podělte se o to prosím v komentářích, každý tip se hodí 🙂

Články na podobné téma:

Share

24 Responses

 1. Ibram napsal:

  Do půjček už vlastně skoro nedělám, jem mam pár webů z minulosti. Nechce se mi to přesně dohledávat/prolejzat systémy, ale v Potenze je určitě Porovnej24 (Sfinance) a v DoAffilaite ViaSMS a možná další. Kredito a Zaimo bylo v některejch sítích do tohodle měsíce k dispozici, teď je sice vypnutý, ale mělo by se to znova rozjet.

  Volsor mam na jednom webu mezi spousty dalšíma půjčkama, takže na něj lidi narazej jen náhodou, mam tam asi 20 leadů a průměrná provize za lead mi vychází pod 3 Kč.

  • Radek napsal:

   Díky za info. Myslím, že u Volsoru jsme na tom podobně, taky tam průměr nebyl nijak vysoký. Ale možná, kdybych měl vyladěnou landing page na konverznější slova, bylo by to mnohem vyšší…

   • Pěkné srovnání, děkuji za zmínku.

    Největší výhoda volsoru a zároveň nevýhoda je to, že platíme za úplně každý lead. Výhoda je to v tom, že pokud k nám člověk neposílá pouze odpad, vyplatíme se mu nejvíce. Nevýhoda je ta, že to často lidi ani nezjistí, protože vidí malou průměrnou cenu z toho odpadu 🙁


    Lukáš Koucký
    affiliate manager Volsor

    • Karel Vopěnka napsal:

     … tvrdí affil manager společnosti co si postavila biz na krádeži nápadu a dat někoho jiného a používá svůj vlastní neprůhledný aff system s provizí 3 Kč/lead 🙂

     • Greg44 napsal:

      Volsor je naprostej odpad. Posílal jsme tam na stejnej traffic jako k espolupráci a rozdíl ve stovkách procent ve prospěch espol. Ještě navíc ty jejich weby s přesměrováním zaneřádili celej serp.

     • afillos napsal:

      me vychazi lead prumer cca 46kc, ale je to pro me vyhodnejsi nez kampane napr. Zapla kde je sama duplicita a mailing list je po mesici vysatej. U volsoru posilam pul roku do stejny db a prijem stabilni.

   • M napsal:

    Kdybyste měl vyladěnou landing page a získával pouze Tier 1 leady (á 300 CZK), pak se vám stejně vyplatí posílat takový traffik kamkoliv, kde je za sale víc jak 500 Kč 😉 Konverzní poměr z leadu na sale pro vás pak totiž bude vysoce nad 50 %.

    • Z mé zkušenosti je průměrná konverze při platbě za SALE zhruba 5%. Tedy pokud někdo platí 500 Kč za sale, při rozpočítání na lead to vyjde na 25 Kč za lead. Nikdy jsem neviděl zmíněných 50%, můžete mi prosím poslat odkaz na danou společnost?

     Lukáš Koucký
     affiliate manager Volsor

 2. Maja napsal:

  Také uvažuju nad půjčkovým affiliate, zatím mám na webech z adsense přibližně 1 Kč na každého unikátního návětěvníka, tak nevím jestli by se mi přechod na affiliate vyplatil. Kolik tak vychází konverzí na 100 unikátních návštěvníků?

  • Radek napsal:

   Mě vycházela asi 1 konverze na 200 návštěv, konverzi jsem měl tak za 400 – 700 Kč. Affil tedy vychází trochu lépe. Možná bych zkusil nasadit Sklik, na půjčky se docela vyplatí 🙂

   • Finantis.cz napsal:

    U espolupráce mi vychází podobný konverzní poměr (něco přes 200 návštěvníků na konverzi). Nicméně nejprovize ani volsor mi moc nekonvertovaly. U espolupráce je kampaní na půjčky před výplatou dost, navíc faktury proplácí do 2 dnů.

 3. diginomad napsal:

  Půjčky jsou pěkná humusárna, sice jsou to celkem snadné prachy, ale to prodej fetu taky. Zrovna píšu sérii článků o financích a mám s placením dluhů i své zkušenosti – většina bank i nebankovních půjček jsou jedna svině vedle druhé, mění si podmínky, účtují poplatek za každý pšouk atd. Ano, člověk si půjčku bere dobrovolně. Ale také se zapomíná, že prakticky nikdy není plně informován co konkrétně to bude obnášet a kolik konkrétně vysolí. Z mého pohledu klamání zákazníka jak když vyšije, do půjček rozhodně nikdy nepůjdu.

 4. Michael napsal:

  Radku u Volsoru jsi přišel na těch 350,- Kč kde pls? Mají tam jen 1 – 300Kč…

  • Radek napsal:

   Chybka, opravím. Psal jsem to ve vlaku a čísla jsem tahal z hlavy, trošku jsem přestřelil 🙂

 5. Espolupráce používá postback, takže tam bych se vůbec nebál.


  Lukáš Koucký
  affiliate manager Volsor

 6. hahahahahaha vy sjte se posrali ne lidi… perfect money je nejhorsi affil co muze byt,

 7. pozicky napsal:

  Pěkný seznam Radku, ještě bych doporuči přihodit doaffiliate, vyplácí bez problémů, a naleznete tam pár kampaní co jinde nejsou.

 8. Jan napsal:

  Nejlepší zkušenost mám také s nejprovize.cz.

 9. Fintel.cz napsal:

  Pěkný srovnání, nám vychází nejlépe espoluprace.cz, hlavní výhodou oproti nejprovize je velký výběr půjčkových kampaní..

 10. Jan Profík napsal:

  Radku, moc díky za pěkný a ucelený přehled o půjčkách!

 11. Migga napsal:

  Nevim jestli je to náhoda, ale od tý doby co na NejProvize zvedli provize, tak to u mě s poměrem schválenejch půjček šlo uplně do kopru. Předtim jsem je řadil v průměru/lehce napdrůměr a teď je házim až uplně nakonec, fakt slabota…

 12. Tomáš napsal:

  Jak si zrovna teď vede Perfect Money máte někdo aktuální data? Kolik leadů ze 100 je schváleno?

  • Radek napsal:

   Já teď bohužel Perfect Money nepoužívám, mám na to málo trafficu, a netroufám si to ani odhadnout 🙁

 13. Meny napsal:

  Perfect Money, nyní nabízí myslím až 900 Kč za konverzi, ale jak vidím, ta schvalovatelnost je dost bídná 🙁 má cenu jej vůbec propagovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *