Jak vydělat 100 000 Kč díky jednomu webu

Možná, že si někteří z vás vzpomínají na to,  že jsem asi před rokem dával tipy na pár volných domén. Mezi nimi byla tehdy i doména CinskaPujcka.cz.

Doménu jsem objevil tím, že jsem dělal analýzu klíčových slov pro moje finanční weby a všiml jsem si, že si lidé pletou Japonskou půjčku a hledají místo toho „čínská půjčka“ případně „čínská půjčka recenze„.

Bylo to ještě v době, kdy si těchhle klíčových slov nikdo nevšiml. Tak jsem řekl si,  že i malý půjčkový traffic může něco vydělat a registroval jsem si ji.

Jak dlouho jsem tvořil web?

Poslední dobou jsem ale stále línější, takže se mi ani nechtělo tvořit vlastní landing page. Stáhl jsem prostě dvoustránkovou HTML šablonu z Volsoru a nahodil ji.

Z hlediska SEO nic moc, z hlediska efektivity dobrý. Nechtěl jsem mít samozřejmě úplnou kopii, takže jsem tam doplnil vlastní optimalizované texty, upravil ALTy obrázků, vylepšil titulek a získal pár zpětných odkazů.

Naštěstí jsem měl v té době už weby, které měli nějakou autoritu (například recenzezdarma.cz) a tak jsem tam vypadal recenzní články, které se pak umísťovali na longtailová spojení jako právě „čínská půjčka recenze“, „čínská půjčka diskuze“, apod.

Traffic tam sice nebyl velký, maximálně v desítkách denně, ale podle mě docela konverzní.

Návštěvnost z vyhledávačů nebyla ale dostatečná a tak mě napadlo, že tam budu posílat popup traffic. Nastavil jsem si tedy na svých dalších webech vyskakovací okna.

Nikdy jsem neměřil to, jak konverzní popupy jsou, ale zdá se mi, že nejlépe fungovalo tohle (tlačítko ANO i NE směřovali na doménu Cinskapujcka.cz).

jak jsem vydělal sto tisíc

 

Jak už vám asi dochází, nadpis byl trochu bulvární. Částka 100 000 Kč, kterou mi web zhruba vydělal, se totiž skládá i ze zisků, které jsem měl díky trafficu z ostatních webů.

Nedá se ale říct, že by si doména sama nic nevydělala. Podařilo se mi na určitou dobu dostat na první pozice na kws „čínská půjčka“ a to jak na Seznamu, tak na Google, takže jsem měl cenný traffic úplně zadarmo.

Podobně se mi dařilo pochytat také longtail (s finančními magazíny), takže když jste hledali něco ohledně čínské půjčky, museli jste na mě narazit.

Kolik ty půjčky teda sypou?

Protože jsem na tuto doménu (mám i další) posílal většinu trafficu, vydělal tento projekt ze všech Volsor webů nejvíc. Doménu jsem registroval na podzim roku 2015 a už ten rok stihl web vydělat 6000 Kč. Rozjelo se to ale pořádně až loni v roce 2016, kdy jsem na provizích vydělal 65 000 Kč.

Teď asi přemýšlíte, jak se mi podařilo udělat ještě dalších 35 000 Kč, aby to byla ta stovka. Poslední zisk z tohoto webu byl díky tomu, že jsem doménu prodal.

Hlavním důvodem jsou legislativní změny v sektoru půjček. Sám ještě nevím, jak to teď vlastně je. Rozhodně se ale affiliate v oblasti půjček zkomplikoval a já dávám přednost jednodušším cestám.

Možná si říkáte, že cena 35 000 Kč za projekt, který vydělá ročně 65 000 Kč je málo. Je potřeba ale myslet na to, že doména monetizovala popupový traffic z jiných webů, který už k ní samozřejmě neprodávám.

Může se to podařit i vám?

Jak můžete sami vidět, když trefíte dobrou niku a jste připraveni, můžete relativně snadno vydělat pár desítek tisíc jen tak bokem.

Popupový traffic můžete získat často snadno, například ze seriálových webů, které vám vždy nějakou návštěvnost udělají. Já na půjčky přeposílám i netématický traffic, například z pokemonových webů anebo z netématických magazínů. Těžko změřit, jak je co efektivní, ale s tímhle nízkým trafficem to asi ani nemá moc cenu.

Nápad bych ale určitě nedostal, kdybych brainstormoval někde s kamarádem u piva, anebo prostě jen seděl a přemýšlel. Informace o tom, co se hledá, mám díky tomu, že klíčovky na finance dělám často, mám přehled o affiliate programech a potenciálních možnostech monetizace. Je potřeba jít tomu štěstí naproti a ne jen sedět na Webtrhu a vykecávat se o tom, co by mohl být dobrý byznys 🙂

Články na podobné téma:

Share

6 Responses

 1. Poděs napsal:

  Peníze možná hezké, ale tomuhle typu získávání peněz asi na chuť nikdy nepřijdu 😀

 2. Peťo napsal:

  Myslím že veľmi veľmi dobrý predaj, to bol. Ved v podstate tie popupy to sú najm
  pridaná hodnota toho webu aby zarábal, A k tým máš prístup iba ty.

 3. Fenix napsal:

  Velmi pěkné výsledky i velmi dobrý prodej, Registroval si dobrou doménu v ten správný čas, navíc když kluci z Hyperie měli projekt na doméně cinska-pujcka.cz 😀

 4. alex napsal:

  A co změnilo v affiliate na půjčky tak zásadního, že je třeba prodávat weby? Nic, akorát došlo k legislativní změně a je nutné na webu uvádět některé informace, které jste dříve uvádět nemusel. V záplavě plevele, který na těchto webech je, je to úplně jedno.

  • Radek Strouhal napsal:

   To jsem snad ani číst nechtěl 🙂 Já jsem žil (možná schválně) v domnění, že je to moc složité a je pro mě lepší, když tento obor opustím. Byl jsem za to docela rád, půjčky určitě nejsou věc, která by byla kompatibilní s mým morálním kodexem, takže teď už konečně nemusím podnikat schizofrenicky. Je sice fakt, že jsem weby nechal běžet ve stejné verzi, jako předtím, ale traffic už mám teď minimální a dá se říct, že už mi to nic nevydělává. Možná i díky tomu se mi do toho odvětví nechce vracet a chystám teď spíš nový směr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *