SEO služby

Rychlá navigace: Co je SEOSEO konzultaceSEO copywritingSEO reference


Seo službyTahle stránka zaměřená na SEO služby, které bych jednou mohl nabízet, je prozatím jen jako test toho, jak snadné je pro mě dostat se na konkureční klíčová spojení.

Tentokrát jsem si vybral téma optimalizace pro vyhledávače, které se ale více označuje zkratkou SEO. Pro test jsem musel zvolit tenhle blog (seopizza.cz), protože je nejrelevantnější.

Co je vlastně SEO marketing?

Nenajdete dva SEO konzultanty, kteří se shodnou na tom, co je SEO. Někdo říká, že to je čistě optimalizace webů (manipulace) pro vyhledávače, někdo vidí SEO služby spíše jako PR. Já vyhraněný názor nemám, protože v určitých případech stačí jen dělat jen technické SEO a nemusím PR řešit, jindy to ale jinak nejde.

Hned uvedu příklad:

Známý po mě chtěl rady ohledně SEO pro svůj velký a starší portál. V tomto případě se určitě jednalo o authority site, web se líbí jak Seznamu tak Google. Problém byl ovšem v tom, že technicky nebyl web úplně ideálně zpracovaný, bylo potřeba změnit strukturu Titles, začali se lépe využívat klíčová slova a na web se přidalo pár podstránek, aby se web chytal na co nejvíce slovních spojení. V tomto případě se vůbec neřešil linkbuilding, nebylo potřeba tedy řešit zpětné odkazy, sociální signály atd.

Jak to dopadlo? Přesná data o nárůstu návštěvnosti nemám, ale podstránky se začali „chytat“ ve výsledcích hledání Google i Seznam na lepších pozicích než před úpravami.

Tady ještě video o tom, co je SEO, protože videa má Google rád 🙂 (na videu nejsem já)

Jak dělám optimalizaci pro vyhledávače (SEO) já?

seo optimalizace pro vyhledávačeSEO služby sám pro sebe dělám už asi 7 nebo 8 let, takže mám zhruba přehled o všech metodách. Ne všechny ovšem stíhám testovat v praxi a tak jsem poslední dobou hodně mimo linkbuilding.

Aktuálně se zaměřuji na technické SEO a onpage SEO. Ladím tedy strukturu webů, snažím se dělat použitelné a rychlé weby a zároveň se maximálně snažím vlastní linkjuice.

Pokud byste si mě objednali, můžu vám sehnat nějaké zpětné odkazy (především z vlastních webů, případně od partnerů), ale nejsem na tohle profesionál.

Mé SEO služby ale využijete například tehdy, když máte hodně odkazů, váš web funguje roky, ale z neznámých důvodů se nechytáte ve vyhledávání tak, jak byste si představovali.

Jsem SEO konzultant s praxí

online marketing analýzaVždycky jsem nesnášel SEO konzultanty, kteří dokáží hezky mluvit, ale když má dojít na praktickou část, už to tak žhavé není.

Právě proto jsem nikdy nechtěl dělat klasické konzultace, ale jsme radši, když můžu web upravovat a mít to ve vlastních rukách.

Nejsem bohužel zběhlý v HTML či PHP (rozumím tomu, ale web vám nenakóduji), takže si vybírám weby primárně na WordPress, když není zbytí tak vezmu třeba i Prestashop.

WordPress je systém, se kterým dělám denně a SEO pro tenhle redakční systém tak umím nejlépe. Můžu vám tak pomoct se zrychlením webu, nastavením cacheování a dalšími menšími úpravami, které mohou mít v celkovém součtu vliv na hodnocení vašeho webu vyhledávači.

Umím i SEO copywriting

Řekněte před copywriterem spojení „SEO text“ a bude vás chtít ukřižovat. Copywriting a SEO jdou ruku v ruce jen občas.

Jsou případy, kdy prostě do textu potřebujete dostat hodně klíčových slov (stránka, kterou právě čtete, je toho důkazem) a tak úplně neřešíte, jak čitelné to pro čtenáře je. Navíc jsou na webech stále texty, které lidé nečtou, ale text je tam právě kvůli SEO efektu potřeba.

Zjistil jsem, že je značný rozdíl mezi klasickým textem od někoho, kdo si tím přivydělává a textem od člověka, co dělá SEO.

Já umím SEO copywriting především v jedné oblasti a to u půjček, konkrétně u krátkodobých půjček. Díky tomu, že znám téměř všechna klíčová slova, která lidé při hledání půjčky využívájí, dokážu je automaticky (téměř podvědomě) umísťovat přirozeně do článků.

Výsledkem je pak to, že se článek ve výsledcích hledání objevuje nejen na hlavní optimalizované klíčové slovo, ale i na mnoho dalších, tematických spojení.

Jaká SEO školení mám za sebou?

seo online marketingVětšina konzultantů či SEO specialistů, kteří nabízí svoje SEO služby mají za sebou určitě plno školení.

Já bohužel nejsem z Prahy a jak jsem říkal, radši mám praxi, takže se neškolím klasickým způsobem.

Místo návštěv konferencí, školení a přednášek si SEO testuju po večerech doma na různých mikrostránkách, čtu blogy a různá diskuzní fóra, kde se mluví i o věcech, které jsou za hranicemi klasických SEO služeb.

SEO služby, analýzy a konzultace pro Brno

Spojení „SEO Brno“ je takovou mojí malou výzvou a proto jsem se rozhodl, že sem přidám i odstaveček pro klienty právě z Brna. Brno je totiž nejbližší velké město, které mám asi hodinu cesty a SEO pro klienty z Brna bych tam mohl dělat.

Problém je bohužel s časem, kterého mám ukrutně málo a proto bych mohl dělat maximálně jednorázové analýzy webu, případně lehčí konzultace. Rozhodně ale nemám část na to, abych vedl online marketing přes vyhledávače jen já sám.

Moje SEO reference

seo analýzaSEO reference jsou velmi hledaným slovním spojením a vůbec se tomu nedivím.

V dnešní době, kdy je SEO konzultantů snad více než finančních poradců bych chtěl znát reference i já. Čím se tedy můžu pochlubit a jaké jsou mé úspěchy?

Ještě před lety bych se tu asi chlubil prvními pozicemi, na nějaké konkureční klíčová slova (kdysi to byly například: „půjčky do výplaty“ „půjčka před výplatou“).

Dnes mi ale SEO vydělává nejvíc tak, že si získávám levnou návštěvnost pro svoje klasické projekty a tuhle návštěvnost pak nějakým způsobem monetizuji.

Zde můžu jako referenci uvést například e-shopy Zefstyle.cz a Selfieobchod.cz. První obchod funguje už několik let, téměř bez investic do reklamy. Většina návštěvnosti je z organického vyhledávání, případně z mých mikrostránek, kam chodí lidé zase z vyhledávačů. Podobně je na tom i druhý obchod, se selfie tyčkami, který sice funguje kratší dobu, ale s mnohem lepší návratností.

Co se týče dalších referencí, daří se mi občas skórovat v oblasti nebankovních společností. Jeden z mých webů se relativně dobře chytá na názvy některých půjček. Příklad ze SERP Seznamu:

Pokud se nepletu, tak v posledním odstavci článku by měla být znovu zmíněna klíčová slova, proto tu pro vás mám takové hezké čitelné spojení optimalizace pro vyhledávače, SEO služby, konzultace, SEO Brno, online marketing specialista. Ano, tak teď jsem tedy konečně profesionál SEO expert 🙂

8 Responses

 1. 10.2.2017

  […] SEO služby […]

 2. 13.2.2017

  […] SEO služby […]

 3. 13.2.2017

  […] SEO služby […]

 4. 13.2.2017

  […] SEO služby […]

 5. 13.2.2017

  […] SEO služby […]

 6. 26.4.2017

  […] SEO služby […]

 7. 13.3.2019

  […] SEO služby […]

 8. 22.3.2019

  […] SEO služby […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *