SEO konzultace

I když stále nejsem oficiálně SEO konzultant a nenabízím SEO služby, je možné se se mnou sejít za účelem SEO konzultace.

Optimalizace pro vyhledávače je totiž stále důležitý „marketingový kanál“ a v určitých situacích to může být nejlevnější způsob, jak získat opravdu cílenou návštěvnost, téměř zdarma (z dlouhodobého hlediska je to rozhodně velmi výhodné).

seo konzultace brno

Ilustrační obrázek – tohle nejsem já 🙂

Odborníků na SEO v Česku určitě pár je, ale rozhodně to nebudou všichni, kteří vám vyjedou na slovo „SEO konzultant“ či „SEO expert“ ve výsledcích vyhledávání (a určitě to nejsou SEO experti a krotitelé SEO, to jsou ty největší krysy).

Pravděpodobně všichni z těch, kteří jsou na první straně výsledků vyhledávání na tyto dotazy, vám s optimalizací pro vyhledávače dokážou pomoci. Co můžete čekat ode mě?

 

Neformální, ale upřímné SEO konzultace v Brně

Ti, kteří mě znají a už si se mnou o SEO povídali, ví, že když o SEO mluvím, nemám moc zábran a tajností. Nerozděluji totiž informace na veřejné a tajné, myslím, že teorie sama o sobě neznamená tolik, praxe je rozhodující.

Osobně si myslím, že mnoho informací o SEO je dostupných na internetu zdarma.

Stačí používat kritické myšlení, čerpat informace z více zdrojů a nenechat se vystrašit tím, čím nás občas SEO konzultanti straší (přečtěte si, s čím dokážou prorazit blackhaťáci na blackhatworld.com a zjistíte, že vyhledávače pořád tak dokonalé nejsou).

Když jsme u těch strachů, trochu odbočím, ale snad to nebude úplně mimo téma.

Mluví čeští SEO konzultanti pravdu?

Možná všimli, že mezi nejznámějšími SEO experty v ČR je pravidlem sdílet články ze zahraničních (amerických) zdrojů.

Často se ptám, proč radši něco nenapíšou sami  (jako například moje oblíbená agentura eVisions.cz) ale asi mají plné ruce testováním SEO metod, takže jim odpouštím.

Zahraniční informace mají jednu nevýhodu – jsou ze zahraničí. To, co platí ve světě, pro anglicky mluvící trh je prostě něco jiného, než co platí u nás. Myslím, že si to dokáže uvědomit každý, stačí se jen podívat na to, jak malá a specifická ČR je.

Co jsem do nedávna netušil ani já sám je však to, že Google se na český trh (podle lidí z blackhatworld), dívá jako na malý a asi i zanedbatelný prostor.

Co to pro nás znamená? Že sice můžeme investovat do SEO balík peněz, tak, jak nám to poradí drazí konzultanti, ale mohli bychom (v některých případech) dosáhnout úspěchu i levněji a snáz.

Takové názory ode mě na konzultaci můžete čekat snadno. Často půjde o nepodložené osobní názory, často budu pochybovat o tom, co je u SEO samozřejmostí – ale (snad) právě proto se mi tak daří.

Ukážu karty

Dočkáte se ode mě ale také toho, že vám řeknu, kde sbírám odkazy já (po pravdě, odkazy za poslední 2 roky aktivně téměř nesbírám), co dělám proto, aby byly moje weby navštěvované, jak se mi daří a dokonce i to, které konkrétní weby to jsou.

Většinou je tahle upřímnost vykoupena tím, že je schůzka dost neformální. Nepřijdu s připravenou SEO analýzou (třeba ji po mě ani nechcete, tak proč ji tam hned cpát), ale taky za SEO konzultaci se mnou nezaplatíte ani 2 200 Kč (plus DPH) ani 5000 Kč 🙂

Nemám kancelář, nemám auto a nechodím v košili. Pravděpodobně přijedu autobusem nebo šalinou, v mikině s repasovaným notebookem za 5k, ale věřím, že tohle nejsou faktory, které hrají při optimalizaci pro vyhledávače roli (a taky za to pak nemusíte platit, že :))

Kdy se mnou jít na SEO konzultaci?

  • Ideální konzultaci si představuji tak, že budete mít web, ještě lépe e-shop na WordPressu. Budete chápat základy SEO, ale budete zmatení a budete si to chtít ujasnit (bohužel, SEO je zmatené, hlavně díky Seznamu).
  • Nebudete mít velký budget a nebudete si moc dovolit investovat tisíce korun jen za poradenství, když ani nevíte, zda a jak vám ve skutečnosti pomůže.

Na pokec o SEO se můžeme sejít ale i v případě, že web nemáte, jste v onlinu noví a teprve se ho chystáte stavět.

Pravděpodobně vám poradím, ať si jako webař nainstalujete WordPress a jako e-shopař Woocommerce, případně Shoptet – takže pokud to vidíte jinak, nejsem si jistý, zda jsem pro vás ten pravý.

SEO konzultace – reference

Nevzpomínám si, že bych už někdy byl na schůzce (SEO konzultaci), kdy bych za ni dostal klasicky zaplaceno. Loni jsem se sešel například s Danem z Fajn-brigady.cz, kdy mi prostě za poradenství zaplatil oběd.

Poradenství totiž nebylo nikterak obsáhlé, podíval jsem se na pár onpage SEO faktorů, poradil Danovi jak to dělat lépe a trochu jsme vyladili strukturu webu. Než jsem dojedl pizzu, bylo to vyřešeno.


Minulý týden jsem byl u dalšího známého (tentokrát jsme měli kebab, stydím se), který rozjíždí menší weby (aby měl svůj vedlejší příjem).

Tam jsme naopak hodiny probírali, jak by to mělo vypadat, na co si dát pozor a co si na webech hlídat.

K linkbuildingu jsme se zatím nedostali, takže bude potřeba další schůzka na tohle téma a očekávám ještě pravidelné schůzky, abychom mohli analyzovat, jak se webů (ne)daří a co zlepšovat.

O SEO pak ještě občas vykládám na srazech (ve Žďáru, Zlíně a možná i jinde), ale je to vždy takový nezávazný pokec (u alkoholu), kdy nemůžu tvrdit, že jsem přispěl něčím zásadním, co by zúčastněným přineslo jiný pohled na SEO.

Jo a taky jsem měl jednu přednášku (prosinec 2014).

SEO konzultace Brno

seo konzultant brnoLokální SEO je v Česku docela podceňované a ani se o něm moc nemluví, právě proto mu budu věnovat tenhle odstavec a snad se ve vyhledávání dostanu výše (jde mi konkrétně o první místo na spojení „SEO konzultace Brno“).

Konzultace se mnou je myslím vhodná právě pro ty, kteří mají menší podnik či službu a jsou zaměřeny jen na určitou oblast, třeba právě na Brno.

Příkladem může být třeba obchod se zdravou výživou (k tomu mám totiž blízko), který se rozhodne konkurovat MyFoodu.

Zjistíme, jestli pro vás má online trh vůbec smysl (ano, vaši zákazníci tam jsou, ale vyplatí se vám jejich oslovení?) a jakou tam máte konkurenci. Zkusím vymyslet ty nejlepší cestu k tomu, abyste byli vidět rychle, levně a SEO pro vás bylo výhodné.

Je možné, že vám navrhnu ať využijete jiný marketingový kanál – určitě se vás za každou cenu nebudu snažit k optimalizaci pro vyhledávače dotlačit (tohle si dokážu představit třeba když jste majitelem klubu či baru).

Právě proto, že se nedá od konzultace se mnou čekat vždy stoprocentní přínos nechci mít (zatím) ceny za konzultace takové, jako konkurenční experti.

Navíc, Brno je relativně malé, takže to ani jednoho z nás nebude stát tolik času a případně ušlého zisku. Jsem sice z Řečkovic, což je trochu okraj, ale přijet do Brna, do centra na SEO konzultaci mi dlouho netrvá.

Dočetl jsem se až sem a konzultace mě zaujala…

To mě těší 🙂

Bohužel, musel být text tak dlouhý a plný slovních spojení se „SEO“, abych se dostal na dobré pozice ve vyhledávání.


Teď už ale můžeme k věci. Startovní cena za SEO konzultaci se mnou je 500 Kč (není to hodinovka, je to za celou konzultaci).

Není to moc, ale pro někoho to může být stejně víc, než si může aktuálně dovolit, takže jsem ochotný se sejít i zadarmo, když se mi váš projekt zalíbí (dávám přednost novým, malým, nekomerčním projektům).

Trochu tuším, že toho teď bude pár lidí chtít využít a budou se ode mě chtít naučit SEO zdarma, aby pak mohli rýžovat podobně jako já. Tohle prosím nezkoušejte, ať nemusíme být smutní oba dva.

Stejně tak bych vás rád poprosil, abychom se na schůzce zaměřili primárně na SEO, marketing a business. Je samozřejmě možné, že se v jiném tématu najdeme ještě víc, ale myslete na to, proč jste si vybrali právě mě (a že pravděpodobně nejste jediní, s kým na SEO konzultaci v Brně jdu).

Domluvme si schůzku

SEO konzultace domlouvám přes mail, takže úplně nejsnazší bude napsat mi na fondil@seznam.cz (číslo na mobil pak případně dodám).

Platba za konzultaci nebude v hotovosti (sorry jako, ale EET nejedu), po schůzce pošlu fakturu. Zaplatíte tedy až po konzultaci (a když se nám bude zdát, že to nestálo za to, fakturu nepošlu). Cena je tedy 500 Kč, můžete mě mít téměř celý den (ale scházím se raději až tak od 11ti, špatně vstávám). Sejít se můžeme v restauraci/kavárně někde v Brně, nebo i u vás v kanceláři.

AKTUALIZACE: Je možné platit i certifikáty Skutečný dárek, viz http://www.skutecnydarek.cz/c/vyber-podle-ceny/do-999-kc/

A nakonec ještě video od Filipa Nováka ze Zeptej se Filipa, jako další „SEO faktor“ (Filip je ideál pro ty, kdo chtějí formální konzultaci):

Články na podobné téma:

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *