Affil, který bych chtěl zkusit

autonotoNedávno jsem se na blogu Martina Talaváška dočetl, že rebrandují jejich projekt 123Auta.cz na Autonoto.cz.

Upřímně jsem do té doby nevěděl, o jaký projekt jde, znal jsem to jen podle názvu a myslel jsem, že mají nějaký katalog vozidel.

Díky článku jsem ale zjistil, že jde spíše o tržiště automobilů. Nejzajímavější informace, která v článku ovšem zazněla bylo to, že na Autonoto.cz spouští také affiliate program.

Jaké jsou provize?

Affil u Autonoto.cz má (alespoň pro mě) neobvyklé nastavení provizí. Existují tam dvě pevné sazby, částka 75 Kč za potvrzenou poptávku a 1000 Kč za úspěšný prodej. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, co vlastně poptávka je.

Jako zájemce o vůz si můžete na Autonoto poslat poptávku na některý z nabízených vozidel v katalogu. Tato poptávka je nezávazná, stačí vyplnit jméno, email a telefon.

Pokud někdo z návštěvníků, kteří přišli přes váš odkaz poptávku vyplní a autorizují se přes SMS zprávu, dostáváte svých 75 Kč.
Provize za prodej je potom jasná (a samozřejmě mnohem zajímavější).

Tak nějak předpokládám, že provize jsou nastavené tak nějak odhadem ze startu a časem, až bude dostatek dat se upraví. Myslím, že je tedy dobré využít tohoto nastavení, dokud tam ještě není tolik affiláků a dat.

Co se týče affilu z technického hlediska, program běží pravděpodobně na jejich vlastním systému, není to tedy Affilbox, jak jsme většinou zvyklý. Prostředí je docela jednoduché a přehledné, což je pro mě vždycky přijatelnější varianta (nejsem moc analytický typ).

Aktuálně jsem v affilu nalezl několik možností, jak prodej vozů propagovat. Zajímavě vypadám iframe/widget, který si může díky parametrům nastavit tak, aby načítal vozidla podle lokality, ceny či roku výroby.

autonoto-affiliate

Další možné propagační materiály jsou po tom klasicky bannery, nyní je jich ke stažení dostupných 7. Napsat si ovšem můžete také o XML či API, což je pro mnoho affiláku rozhodně mnohem lákavější.

Příjemné překvapení pro mě bylo, když jsem se do programu registroval a viděl jsem, že affiliate managera tam dělá Tomáš Dekan, kterého si někteří z vás téměř určitě pamatují z jiných affiliate programů či sítí. Vzpomínám si, že se s Tomem dalo vždy osobně domluvit i poradit, což je pro mě další plus.

Jediná věc, která mě aktuálně mrzí je to, že kvůli mému novému životnímu stylu už teď na affiliate a projekty nemám mnoho času, takže se nemůžu do affilu Autonoto.cz zapojit pořádně, myslím, že by to mohla být určitě zajímavá práce.

Snad tenhle affil zaujme alespoň někoho z vás, když je možnost vyzkoušet si takovýhle netypický affiliate program.

Registrace je možná zde – https://autonoto.cz/registrace (je to bez affil odkazu)

Články na podobné téma:

Share

3 Responses

  1. Ahoj Radku,

    díky moc za představení affiliate programu, shrnul jsi to perfektně 🙂

  2. Affiliate program vypadá zajímavě 🙂

  3. Karel N. napsal:

    Ahoj Radku,
    jejich nastavění odměn pro affiláky je zajímavé, ale na druhé straně předpokládám že konverzní poměr bude u prodeju aut přes online kanál docela slabý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *